reklama

Skvělý vstup do Světového poháru: Plavec Micka vyhrál závod na 1 500 m

Jan Micka. Jan Micka. autor: Reuters
Jan Micka skvělým závěrem porazil o 29 setin sekundy Jasunariho Hiraie, který byl v čele ještě při poslední obrátce.

Chartres - Při prvním startu po olympijských hrách plavec Jan Micka zvítězil na úvodním mítinku Světového poháru v krátkém bazénu v Chartres v závodu na 1500 metrů. Na kraulařské čtyřstovce obsadil čtvrté místo.

V sobotní patnáctistovce Micka skvělým závěrem porazil o 29 setin sekundy Jasunariho Hiraie, který byl v čele ještě při poslední obrátce. "Hned od začátku jsem se snažil trhnout a udělat si náskok, ale asi po třetině závodu jsem dostal žaludeční křeče. Během závodu jsem se snažil znovu utrhnout, ale nešlo to. Tahal jsem se s Japoncem až do závěru a ve finiši jsem ho přesprintoval," uvedl v tiskové zprávě český rekordman, který v dlouhém bazénu v Riu obsadil na této trati dvanácté místo.

V páteční čtyřstovce dělilo Micku od stupňů vítězů 1,69 sekundy. "Prvních 200 metrů se mi plavalo dobře, točil jsem asi půl vteřiny za osobákem a půl těla za prvním Francouzem Pothainem. Poté jsem bohužel odpadl, ale nakonec jsem za čtvrté místo rád," řekl. Představí se i v druhém dílu Světového poháru, který hostí v úterý a ve středu Berlín.

reklama