reklama

Šlágr roku, který přepíše historii boxu, se uskuteční už na podzim

Anthony Joshua vs Joseph Parker (2018) Anthony Joshua vs Joseph Parker (2018) autor: Reuters
Anthony Joshua a Deontay Wilder se na podzim utkají o všechny prestižní duely v supertěžké váze.

Londýn - Už letos na podzim by se měl uskutečnit boxerský duel mezi Anthonym Joshuou a Deontayem Wilderem, jehož vítěz bude prvním majitelem mistrovských pásů všech čtyř významných profesionálních organizací najednou. Brit Joshua je šampionem IBF, WBA a WBO, Američan Wilder má v držení titul WBC.

Wilder potvrdil televizi ESPN, že přijal nabídku Joshuova managementu. Zápas by se měl uskutečnit v Británii, součástí dohody má být i možnost následné odvety v USA. Joshua ani Wilder dosud v profesionálním ringu nenašli přemožitele. Osmadvacetiletý Brit z 21 zápasů 20 vyhrál knokautem, o čtyři roky starší Wilder ukončil předčasně 39 ze 40 duelů.

Vítěz očekávané "sjednocovací" bitvy se stane prvním boxerem v historii, v jehož držení budou čtyři nejvýznamnější pásy naráz. Absolutním mistrem světa byl naposledy Brit Lennox Lewis, který byl v letech 1999 a 2000 šampionem WBC, WBA a IBF. Až v roce 2007 rozšířila WBO počet elitních organizací na čtyři. Před Lewisem vlastnili tři hlavní mistrovské pásy najednou jen Američané Mike Tyson, James Douglas, Evander Holyfield a Riddick Bowe.

reklama