reklama

Slalom mezi pylony. Šonka poprvé v Česku ukáže, v jakém sportu se stal mistrem světa

Red Bull Air Race - Martin Šonka Red Bull Air Race - Martin Šonka autor: Naim Chidiac
Čeští akrobatičtí piloti Martin Šonka a Petr Kopfstein se na začátku června představí na pardubické Aviatické pouti, při níž vůbec poprvé v Česku předvedou, jak se létá na čas mezi pětadvacetimetrovými pylony. Nejedná se přitom o plnohodnotný závod Red Bull Air Race, v němž se soutěží o titul mistra světa, ale o jeho demo ukázku.

"Naši příznivci si takovou akci rozhodně zaslouží, celý rok navštěvují naše závody po celém světě a hodně nám fandí. A i když se v Česku zatím doposud nekonala žádná zastávka série (Red Bull Air Race), jsme moc rádi, že můžeme uspořádat alespoň Demo. Chceme předvést náš sport v celé své kráse, včetně letů při vysokém přetížení nebo ukázat atraktivní pull-up manévry," uvedl v tiskové zprávě úřadující mistr světa Martin Šonka.

Čeští diváci a fanoušci techniky se v Pardubicích nedočkají závodních speciálů, které tou dobou budou přepravovány na závody Air Race v ruské Kazani. "Budeme sice používat naše akrobatická letadla, která mají nižší výkon, ale i tak ze sebe vydáme maximum," říká druhý účastník nadcházejícího Dema Petr Kopfstein.

Aviatická pouť proběhne 1. a 2. června na letišti v Pardubicích.

Klíčové je trefit náletovou rychlost, při letu vlivem odstředivé síly váží vaše hlava třeba 60 kilo. Je škoda, že to nešlo skloubit armádním létáním DVTV, Martin Veselovský |  22:58
reklama