reklama

Šlesingr: Klaus amnestií ukázal, že krást je normální

Michal Šlesingr se ostře obul do prezidenta Václava Klause. Michal Šlesingr se ostře obul do prezidenta Václava Klause. autor: Vojtěch Marek
Kromě fotbalisty Jana Rezka se ke kontroverzní amnestii vyjádřil také biatlonista Michal Šlesingr.

Praha - Kontroverzní amnestie dosluhujícího prezidenta Václava Klause nenechává klidným naprosto nikoho. Nejinak je tomu i ve sportovních kruzích. Po fotbalistovi Janu Rezkovi, kterému je z Klausova kroku na zvracení (čtěte zde), vyjádřil svůj názor také člen úspěšného biatlonového týmu Michal Šlesingr.

"Náš prezident opět nezklamal! Po tom, co se zapsal do historie, když neudržel své zlodějské nutkání v Chile, v Novoročním projevu opět perlil! Svou amnestií opět ukázal českému národu, že krást je normální!," píše Šlesingr na svých webových stránkách www.slesingr.com. A servítky si rozhodně nebere.

Všem grázlíkům nabídl Klaus druhou šanci, říká Šlesingr

"Všem grázlíkům, kteří neúspěšně nastartovali svou zločineckou kariéru a byli potrestáni nabídl druhou šanci, třeba budou tentokrát vynalézavější. Navíc mnoho větších rybek, které dokázaly dostatečně dlouhou dobu kličkovat před českými zákony, nebo si dokázaly "zařídit" pouze symbolický trest vypouští zpět do českého rybníčku," pokračuje úspěšný reprezentant, který v únoru oslaví své třicáté narozeniny.

Šlesingr: Pravda a láska vítězí? U nás těžko

Klaus podle něj ukázal, na kterou stranu sám patří. "Docela by mě zajímalo, kvůli kterým rybám se k tomuto uchýlil, mně osobně pouze dokázal, na kterou stranu sám patří. Nemusím skrývat své nadšení, když čtu jména, kterých se amnestie bude pravděpodobně týkat, Pitr, Berka, Trpišovský, Duda, nebo třeba "drogový dealer" Kamedula. Ani raději nemyslet na spoustu nám neznámých loupežníků. Pravda a láska vítězí? U nás těžko," okomentoval amnestii stříbrný medailista z MS 2007.

Svůj příspěvek uzavřel povzdechem: "Normálně politiku nekomentuji, ale tohle už se nedá vydržet."

Amnestie pro tuneláře i Dudu se Skuhravým

Kontroverznost Klausovy amnestie spočívá v tom, že prezident republiky ukončil i trestní stíhání osob, jejichž případy soudy nevyřídily do osmi let od zahájení stíhání a trestní sazba v jejich případech nepřevyšovala deset let.

Klausova amnestie se tedy týká i lidí obžalovaných v kauze Union Banky (škoda 17 miliard korun), v případu H-Systému nebo v kauze Františka Chvalovského, bývalého předsedy fotbalového svazu (více zde).

Rozhodnutí o amnestii omilostnilo i hokejistu Radka Dudu nebo bývalého fotbalového reprezentanta Tomáše Skuhravému. Oběma jmenovaným se "odmázly" jejich podmíněné tresty.

reklama