Šlesingr skončil na 10 km sedmnáctý, vyhrál Svendsen

14. 1. 2012 16:00
23. Moravec, 29. Soukup, 60. Vítek, 80. Holubec
Michal Šlesingr
Michal Šlesingr | Foto: Michaela Drobná

Nové Město na Moravě - Michal Šlesingr obsadil ve sprintu Světového poháru na 10 km v Novém Městě na Moravě sedmnácté místo. Z českých biatlonistůtů bodovali ještě Ondřej Moravec na 23. a Jaroslav Soukup na 29. příčce.

Pro druhé vítězství v sezoně si dnes doběhl vedoucí muž průběžného pořadí seriálu Nor Emil Hegle Svendsen.

"Vítr se do mě na střelnici pořádně opíral, ale dokázal jsem to ustát. Navíc byl sníh pomalý a na ledu bylo těžké udržet rovnováhu. Nikdo to neměl jednoduché, přesto se do jedné minuty vešlo skoro patnáct biatlonistů," řekl Svendsen.

Vítková zajela 13. místem nejlepší český výsledek
Björndalen: Chci, aby si mě pamatovali jako biatlonistu

Česká jednička Šlesingr musel na tři trestné okruhy a do cíle doběhl se ztrátou jedné minuty a 12 vteřin na Svendsena. Napravil tak zaváhání ze čtvrtečního vytrvalostního závodu, ve kterém sedmkrát chyboval a obsadil až 75. místo.

"Za tři je moc, ale byl jsem spokojený alespoň na trati. Výsledek to není špatný, zvlášť po tom, co jsem předvedl v dlouhém. Ale chtěl bych být výš," řekl Šlesingr, který měl při závodu špunty v uších, aby trochu "odhlušil" hlasité diváky.

Moravec se Soukupem potvrdili formu a bodovali i ve druhém vystoupení v Novém Městě. Soukup přitom mířil vysoko, po střelbě vleže byl druhý a stadion bouřil.

Jaroslav Soukup
Jaroslav Soukup | Foto: ČTK

"Zamrazilo mě, ale je to chvilkový pocit," řekl Soukup. Nepovedla se mu ale stojka, v které trefil jen jeden terč, a musel na čtyři trestná kola. "Foukalo docela dost, bohužel jsem se s tím nevyrovnal a nedokázal to vystředit," litoval Soukup.

Další čeští reprezentanti body nezískali, Zdeněk Vítek vyběhl na trať poslední s číslem 104 a jako poslední si i zajistil start v nedělní stíhačce, když obsadil 60. místo. Tomáš Holubec doběhl osmdesátý.

Poprvé se spolu na stupních vítězů potkali francouzští bratři Fourcadeové. Starší Simon ztratil na druhém místě na Svendsena i vinou tří trestných kol 2,7 sekundy, jeho sourozenec Martin zaostal za vítězem o necelých deset sekund.

"Před závodem jsme o tom mluvili v mazací buňce, že máme oba formu a mohlo by to konečně vyjít. A ono to opravdu vyšlo. Je to bláznivé a nádherné," řekl Simon Fourcade a druhý muž pořadí SP Martin k tomu dodal: "Je to perfektní."

Výsledek:

1. Svendsen (Nor.) 27:13,1 (1 tr. okruh), 2. S. Fourcade -2,7 (3), 3. M. Fourcade (oba Fr.) -9,6 (2), 4. Šipulin -14,4 (1), 5. Makovějev (oba Rus.) -19,5 (1), 6. Currier (USA) -23,2 (0), 7. Lindström -29,0 (1), 8. Bergman (oba Švéd.) -31,7 (2), 9. Malyško (Rus.) -36,4 (3), 10. Birnbacher (Něm.) -41,0 (3), ...17. Šlesingr -1:11,6 (3), 23. Moravec -1:33,9 (3), 29. Soukup -1:45,8 (4), 60. Vítek -2:35,8 (4), 80. Holubec -3:35,2 (4).