Slovák Bajčičák vyhrál volnou patnáctku na MČR v běhu na lyžích

ČTK
26. 3. 2006 14:27
Slovák Martin Bajčičák a Kamila Rajdlová vyhráli dnešní závody mistrovství republiky v běhu na lyžích. V čtyřstupňovém teplu a dešti na Horních Mísečkách vyhrál Bajčičák volnou patnáctku přesvědčivě o 20 vteřin před Jiřím Magálem, bronz získal Lukáš Bauer. Rajdlová na desítce porazila Slovenku Alenu Procházkovou o šest vteřin, třetí místo obsadila Iva Janečková.

Devětadvacetiletý Bajčičák, vítěz volné patnáctky Světového poháru v únoru 2005 v Reit im Winklu, zajel nejrychleji oba okruhy dlouhé 7,5 kilometru a o jeho výhře nebylo pochyb. Po první půlce byl druhý Bauer o osm vteřin před Magálem, ale v druhé části stříbrný olympionik tempo neudržel a na druhé místo v cíli ztratil přes půl minuty. Závody se uskutečnily v rámci čtyřdílné série Botas Bohemia Tour 2006, která pokračuje pondělními skiatlony (muži 6+6 km, ženy 3+3 km) a vyvrcholí úterními týmovými sprinty a rozloučením se sezonou. Výsledky: Muži (15 km volně): 1. Bajčičák (SR) 31:00,3, 2. Magál -20,4, 3. Bauer (oba ČR) -53,0, 4. Bátory (SR) -53,4, 5. Koukal (ČR) -1:11,9, 6. Malák (SR) -1:14,9. Ženy (10 km volně): 1. Rajdlová (ČR) 25:31,1, 2. Procházková (SR) -6,1, 3. Janečková -29,8, 4. Nývltová (obě ČR) -39,6, 5. Jaskowiecová (Pol.) -1:10,2, 6. Chrástková (ČR) -1:43,8.