Sluková s Hermannovou vyhrály v Poreči maratonský set, ale zlato jim nakonec uniklo

1. 7. 2017 23:09
České plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Sluková prohrály ve finále turnaje kategorie major s Kanaďankami Pavanovou a Paredesovou 1:2. Maratonský první set přitom vyhrály 34-32, další dvě sady ale prohrály 12:21 a 6:15.
Barbora Hermannová a Markéta Sluková
Barbora Hermannová a Markéta Sluková | Foto: Red Bull Content Pool

Poreč (Chorvatsko) - Beachvolejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová vybojovaly na majoru v Poreči stříbro a zkompletovaly společnou medailovou sbírku ze Světového okruhu. Ve finále podlehly Kanaďankám Sarah Pavanové a Melisse Humanaové-Paredesové po maratonském prvním setu 34:32, 12:21 a 6:15.

Úřadující vicemistryně Evropy našly na porečském písku přemožitelky po šesti zápasech a na turnaji kategorie major zaznamenaly největší úspěch. Letos už získaly bronz na turnaji v Riu de Janeiro, před téměř dvěma lety na začátku společné kariéry vyhrály turnaj open v turecké Antalyi.

"Je to rychlý progres, stát se z kvalifikačního týmu z února 2016 týmem elitní světové pětky je možné jen s dvěma hráčkami jako jsou tyto - extrémně odvážné zkoušet taktické věci pod tlakem a ve velkých zápasech," uvedl pro ČTK trenér Simon Nausch.

České olympioničky z Ria ve finále proti Kanaďankám odvrátily pět setbolů, aby svůj desátý využily a zakončily po více než půl hodině úvodní set. Pak už neměly síly čelit téměř dvoumetrové Pavanové s mladou obranářkou Peredesovou. Prohrály s nimi letos i potřetí.

O pár hodin dříve v semifinále sehrály se švýcarskou dvojicí Nina Betschartová, Tanja Hüberliová třísetovou bitvu. Zvítězily po téměř hodině 22:20, 12:21 a 15:10. "Je to skoro jako hrát doma. Díky, že jsme to společně dotáhli do finále," řekla Sluková po semifinále v rozhovoru na kurtu v češtině fanouškům. Stříbrem v Poreči dodatečně oslavila středeční 29. narozeniny.

Skvělou formu se pokusí české volejbalistky, jímž před turnajem v Chorvatsku patřilo čtvrté místo ve světovém žebříčku, potvrdit za měsíc na mistrovství světa ve Vídni.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major v Poreči (Chorvatsko):

Ženy:

Finále: Pavanová, Humanaová-Paredesová (6-Kan.) - Hermannová, Nausch Sluková (5-ČR) 2:1 (-32, 12, 6),

o 3. místo: Betschartová, Hüberliová (9-Švýc.) - Barbara, Fernanda (7-Braz.) 2:0 (14, 19),

semifinále: Hermannová, Sluková - Betschartová, Hüberliová 2:1 (20, -12, 10).