reklama

Sluková s novou partnerkou řádí v Soči. Už je ve čtvrtfinále

Markéta Sluková. Markéta Sluková. autor: Milan Kammermayer
Beachvolejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou vyhrály na turnaji Světového okruhu v Soči i čtvrtý zápas a jsou ve čtvrtfinále.

Soči - Beachvolejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou vyhrály na turnaji Světového okruhu v Soči i čtvrtý zápas a jsou ve čtvrtfinále. Při prvním společném startu v hlavní soutěži tak skončí nejhůře na děleném pátém místě. O semifinále budou v ruském olympijském městě hrát ještě dnes.

Sluková s Hermannovou po třech výhrách v základní skupině zvládly suverénně i osmifinálový zápas proti Rakušankám Stefanii Schwaigerové a Barbaře Hanselové, které porazily 21:12 a 21:13. Schwaigerová přitom se svojí sestrou Doris před dvěma lety vyhrála mistrovství Evropy.

Soupeřkami českých hráček v boji o semifinále turnaje nižší kategorie Open budou od 19:00 SELČ třetí nasazené Švýcarky Isabelle Forrerová, Anouk Vergéová-Dépréová.

Sluková s Hermannovou se daly dohromady před pár týdny. První z nich ohlásila kvůli herní krizi odchod od dlouholeté spoluhráčky Kristýny Kolocové, Hermannová zase tvořila pár s Martinou Bonnerovou. Obě už mají na kontě ze Světového okruhu zlatou medaili, Sluková dvě (loni z Berlína a Prahy).

Turnaj v Soči je pro ně třetím startem ve World Tour. Na předchozích grandslamech v Long Beach a polském Olsztynu musely do kvalifikace a z ní nepostoupily. Nyní získají zatím největší porci bodů do žebříčku pro účast na olympiádě v Riu.

Turnaj Open Světového okruhu v plážovém volejbalu v Soči:

Ženy:

Play off - 2. kolo:

Sluková, Hermannová (7-ČR) - S. Schwaigerová, Hanselová (12-Rak.) 2:0 (12, 13).

reklama