Česká štafeta má biatlonový bronz! Vyhrálo Norsko

29. 11. 2015 17:08
Česká štafeta složená z mistrů světa vybojovala na Světovém poháru bronz. Duo Eva Puskarčíková - Michal Krčmář v závodu smíšených dvojic si vedlo hůř, dojelo na třináctém místě. V obou závodech kralovalo Norsko
Smíšená biatlonová štafeta Česka získala další medaili.
Smíšená biatlonová štafeta Česka získala další medaili. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund - Češi ve smíšené štafetě, což je jejich parádní disciplína, vybojovali bronz. Ve Švédsku na Světovém poháru se představila kompletní sestava mistrů světa ve složení Veronika VítkováGabriela SoukalováMichal Šlesingr a Ondřej Moravec.

Biatlonová sezona odstartovala závodem smíšených dvojic, který opanovalo norské duo Nicolaisenová - Birkeland. Česko reprezentovala dvojice Eva Puskarčíková a Michal Krčmář, která dojela na třinácté příčce, čímž zopakovala loňský výkon z Nového města.

Závod smíšených štafet z českého pohledu rozjela Vítková, které se ale nevyvedla hned první střelba, kdy třikrát chybovala a propadla se do druhé desítky. Všechno napravila bezchybnou stojkou a Soukalové předávala na třetí pozici.

Druhá česká reprezentantka chvíli dokonce vedla, když zvládla položky rychleji než druhá Norka Eckhoffová. Šlesingr ale vybíhal po druhé předávce ze stříbrné příčky.

Ten si ve střelbě pohoršil a pustil před sebe Německo. Moravec si na posledním úseku sice upevnil náskok na třetím místě, ale ztrátu na soupeře před sebou ještě nabral, a tak si česká štafeta dojela pro letošní premiérový bronz.

V mixu dvojic se Čechům nedařilo

Puskarčíková s Krčmářem obsadili dnes stejné místo jako při premiéře závodu dvojic v únoru na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Puskarčíková musela jednou na trestné kolo, celkem český pár dobíjel třináctkrát.

"Byl to v našem podání podobný závod jako tehdy, trochu se nám to nepovedlo. Dobíjení bylo moc," řekl šéftrenér Ondřej Rybář České televizi.

Největší zklamání si prožila favorizovaná Francie kvůli chybě Simona Fourcada. Nepoužil náhradní náboj a neabsolvoval trestné kolo, za což následovala penalizace čtyř minut. S Marií Dorinovou Habertovou skončili až jednadvacátí z 26 dvojic.

SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Smíšená štafeta: 1. Norsko (Birkelandová, Eckhoffová, J. Bö, T. Bö) 1:11:42,6 (0+9), 2. Německo (Hildebrandová, Hinzová, Doll, Schempp) -33,6 (0+7), 3. ČR (Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec) -1:11,5 (0+11), 4. Francie -1:48,2 (0+8), 5. Švédsko -1:48,5 (0+4), 6. Rusko -2:14,3 (2+10).

Smíšená štafeta dvojic: 1. Nicolaisenová, Birkeland (Nor.) 36:27,3 (1 trest. kolo+7 dobíjení), 2. Crawfordová, Smith (Kan.) -11,9 (0+9), 3. Hammerschmidtová, Böhm (Něm.) -13,2 (1+8), 4. Perssonová, Arwidsson (Švéd.) -24,4 (1+6), 5. Šumilovová, Šipulin (Rus.) -41,8 (1+10), 6. Mäkäräinenová, Hiidensalo (Fin.) -42,3 (0+9), ...13. Puskarčíková, Krčmář (ČR) -2:24,0 (1+13).