Smolný vstup do Evropy. Brňanky v Györu prohrály o dva body

25. 10. 2012 19:51
České vícemistryně mohutně dotahovaly, obrat se ale nepodařil.

Györ - Basketbalistky IMOSu Brno prohrály v úvodním utkání Evropské ligy v Györu s domácími mistryněmi Maďarska po dramatickém závěru těsně 70:72.

České vicemistryně necelé tři minuty před koncem prohrávaly rozdílem devíti bodů, pak osmibodovou šňůrou náskok soupeřek stáhly, jenže otočit výsledek už nestačily. Připsaly si tak v EL už jedenáctou porážku v řadě.

Celý první poločas přitom Brňanky hrály velmi dobře, soupeřky zaskočily přesností, odvahou v zakončení a dobrou defenzivou. Chyby domácího celku trestaly rychlými i přesnými protiútoky.

Brzy získaly sedmibodové vedení (11:4). Střelecky se dařilo zkušené Horákové, kterou doplňovala Pecková a americká pivotka Ohldeová. Maďarky se ještě do konce první čtvrtiny vzpamatovaly, zpřesnily hru a výsledkově srovnaly krok.

Brňanky získaly jedenáctibodový náskok

Nejlepší výkon odvedly brněnské hráčky ve druhém čtvrtině. Dvě minuty před přestávkou získaly dokonce jedenáctibodový náskok (41:30). Velký podíl na tom měla pečlivější obrana tříbodového území, v němž se navzdory častým pokusům maďarské mistryně neprosazovaly. Ty pokulhávaly také v podkošovém doskakování.

Po změně stran ale hráčkám IMOSu začaly docházet síly. Jejich výkon ztratil agresivitu z první části zápasu, naopak hráčky Györu vycítily šanci, přitvrdily hru a postupně ukrajovaly z náskoku. Po půlhodině už svěřenkyně Jana Bobrovského vedly pouze o dva body.

V závěrečné čtvrtině Maďarky bodově odskočily. Také proto, že Brňanky ztratily odvahu zakončovat a dávaly si přednost ve střelbě. Györ utekl až na sedmibodový rozdíl a doufal v klidnou cestu k vítězství. V zoufalém finiši Brno ještě 16 sekund před koncem snížilo na rozdíl jediného bodu, šňůru proher v Evropské lize ale nakonec nezastavilo.

Utkání skupiny A 1. kola Evropské ligy basketbalistek:

Uni Györ - BK IMOS Brno 72:70 (21:24, 35:41, 52:54)

Nejvíce bodů: Shegogová 17, Nagyová 15, Hurstová 14 - Pecková 21, Ohldeová 17, Horáková 15, Abdiová 11. Trestné hody: 14/10 - 21/15. Fauly: 17:23. Trojky: 2:5.