Snowboardcrossařka Samková byla v kvalifikaci SP druhá

10. 3. 2014 16:15
Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v kvalifikaci pro úterní závod Světového poháru ve švýcarském Veysonnaz
Eva Samková.
Eva Samková. | Foto: Reuters

Veysonnaz - Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v kvalifikaci pro úterní závod Světového poháru ve švýcarském Veysonnaz. Olympijská vítězka ze Soči dnes prohrála jen s Kanaďankou Dominique Maltaisovou. V kvalifikaci snowboardistů dojel druhý David Bakeš.

Samková startovala poprvé od vítězného závodu pod pěti kruhy a kvalifikaci zvládla v čase 57,56 vteřiny. Maltaisová, aktuálně vedoucí žena průběžného pořadí seriálu SP, českou hvězdu porazila o necelé dvě desetiny vteřiny.

Druhá česká závodnice Vendula Hopjáková byla 29. a mezi čtyřiadvacet postupujících se nevešla.

Kvalifikaci mužů vyhrál Rakušan Markus Schairer. Bakeš ve vyrovnaném závodu za ním zaostal jen o pět setin. Z posledního 48. místa postoupil při své premiéře ve Světovém poháru i Jan Kubičík.