reklama

Snowboardcrossařka Samková vyhrála v Kanadě poprvé závod SP

Eva Samková vyhrála na SP v Blue Mountain kvalifikaci i všechny vyřazovací jízdy. Eva Samková vyhrála na SP v Blue Mountain kvalifikaci i všechny vyřazovací jízdy. autor: Aktuálně.cz
Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála v kanadském Blue Mountain poprvé závod Světového poháru a dělí se o druhé místo v průběžném pořadí seriálu.

Blue Mountain - Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála v kanadském Blue Mountain poprvé závod Světového poháru a dělí se o druhé místo v průběžném pořadí seriálu.

Na stupně vítězů se devatenáctiletá česká reprezentantka probojovala rok po vážném zranění kolena a podruhé v kariéře. V březnu 2011 byla druhá v italském Valmalenku.

Samková je dvojnásobnou juniorskou mistryní světa, ale její kariéru zabrzdil před Vánoci 2011 přetržený zkřížený vaz v levém koleně.

V této sezoně byla čtrnáctá a osmá, na nedávném mistrovství světa sedmá a v Blue Mountain zastínila i domácí hvězdu a obhájkyni křišťálového glóbu Dominique Maltaisovou.

Samková vyhrála všechny jízdy

Samková v Kanadě vyhrála už páteční kvalifikaci a dnes i všechny tři vyřazovací jízdy.

Maltaisová skončila druhá, třetí byla Francouzka Nelly Moenneová Loccozová. Čtveřici finalistek doplnila další Kanaďanka Maelle Rickerová, čerstvá světová šampionka.

Nejlepší výsledek v sezoně si v zámoří vyjel také Michal Novotný, který se dostal do malého finále a obsadil konečné sedmé místo. Vyhrál domácí snowboardista Christopher Robanske.

reklama