27. 2. 2016 14:13
Ester Ledecká po triumfu ve třetím paralelním obřím slalomu v sezoně získala poprvé malý křišťálový glóbus.
Ester Ledecká.
Ester Ledecká. | Foto: ČTK

Kayseri - Snowboardistka Ester Ledecká vyhrála i závěrečný třetí paralelní obří slalom v této sezoně Světového poháru a poprvé získala malý křišťálový glóbus. V tureckém Kayseri dnes porazila ve finále o čtyři sekundy Rakušanku Sabine Schöffmannovou.

Dvacetiletá česká závodnice má na dosah i triumf v celkovém hodnocení paralelních disciplín. Před druhou Ruskou Jekatěrinou Tuděgeševovou, která dnes skončila čtvrtá, si vytvořila prakticky nedostižný náskok 930 bodů. Do konce seriálu zbývá pouze slalom v německém Winterbergu, který se pojede v neděli 6. března. Za vítězství v závodu je 1000 bodů.

Po prosincovém prvenství v italské Carezze a lednovém vítězství ve slovinské Rogle nenašla Ledecká přemožitelku ani v Turecku, kde závod snowboardistům komplikovalo počasí.

Vyřazovací jízdy začaly s menším zpožděním kvůli mlze, českou hvězdu to však nerozhodilo, stejně jako nedávný "výlet" do Světového poháru sjezdařek, v němž hned při své premiéře dokázala bodovat a úspěšně si vedla i v dalších startech.

"Byla to zase jiná trať a jsem ráda, jak jsem všechno zvládla. Z výhry jsem nadšená, byl to skvělý závod," uvedla Ledecká. "Závod nebyl tak špatný, jak všichni kvůli špatnému počasí očekávali, i když diváci sotva viděli cíl."

Ledecká v Kayseri nejprve ovládla kvalifikaci a poté drtila jednu soupeřku za druhou. V osmifinále porazila Švýcarku Nicole Baumgartnerovou téměř o dvě sekundy. Nejvyrovnanější souboj svedla v dalším kole s Němkou Cheyenne Lochovou, kterou porazil o 55 setin.

V semifinále zvítězila nad Rakušankou Inou Meschikovou jasně o osm sekund a s velkým náskokem si poradila i ve finále s Schöffmannovou. Na konto si připsala šesté pohárové vítězství v kariéře a v šestém letošním závodu vybojovala čtvrté medailové umístění.

SP ve snowboardingu v Kayseri (Turecko) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Prommegger (Rak.), 2. Marguč (Slovin.), 3. Bussler (Něm.), 4. Sobolev (Rus.).

Konečné pořadí obřího slalomu (po 3 závodech): 1. Sobolev 2300, 2. Jankov (Bul.) 2160, 3. Prommegger 1680.

Průběžné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Jankov 3650, 2. Fischnaller (It.) 2820, 3. Sobolev 2786.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Schöffmannová, 3. Meschiková (obě Rak.), 4. Tuděgeševová (Rus.).

Konečné pořadí obřího slalomu (po 3 závodech): 1. Ledecká 3000, 2. Tuděgeševová 1700, 3. Kreinerová (Rak.) 1400.

Průběžné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Ledecká 4390, 2. Tuděgeševová 3460, 3. Kummerová (Švýc.) 3210.