Snowboardový supertalent je zpět. Samková na úvod čtrnáctá

8. 12. 2012 15:06
V úvodním klání v rakouském Montafonu obsadila čtrnáctou pozici, když prošla kvalifikací, ale poté vypadla hned ve čtvrtfinále, v němž dojela na posledním čtvrtém místě.
Eva Samková.
Eva Samková. | Foto: Eva Samková

Montafon - Největší český snowboardový talent, adeptka na medaili z olympijských her v Soči 2014, Eva Samková je zpět. Po roční pauze zaviněné těžkým zraněním kolena se dvojnásobná juniorská mistryně světa ve snowboardcrossu vrátil do Světového poháru.

Vyhrála Kanaďanka Maltaisová

Devatenáctiletá snowboardistka známá typickými namalovanými kníry se před závodem musela poprat s nepříjemným nachlazením, které ovlivnilo její výkon.

Závod v Montafonu ovládla obhájkyně vítězství ve Světovém poháru Kanaďanka Dominique Maltaisová. Druhá česká reprezentantka Klára Koukalová neprošla kvalifikací.

Snowboardcross žen byl přeložen z pátku kvůli špatné viditelnosti. Muži ještě stihli svůj závod odjet a Čech Michal Novotný skončil na třiadvacátém místě.