reklama

Softbalisté budou hrát na domácím MS po prohře s Venezuelou o sedmé místo

MS v softbalu 2019 MS v softbalu 2019 autor: Honza Mudra
Čeští softbalisté se na mistrovství světa v Praze bodově neprosadili a i kvůli třem homerunům prohráli s Venezuelou rozdílem 0:7 už po páté směně. V neděli budou hrát od 10:30 o konečné sedmé místo s Austrálií, která podlehla v nastavené směně USA 6:8. Češi tak nevylepší své nejlepší umístění ze světových šampionátů, kterým zůstane šesté místo z roku 2000.

"Určitě je zklamání, že nepřekonáme šesté místo. Náš cíl a sen byl jasný. Po čtvrtfinále, v kterém jsme hráli vyrovnaně s Kanadou, tohle bylo velké zklamání. Porveme se o sedmé místo," řekl kapitán českého týmu David Mertl.

Zápas s Venezuelou zlomila druhá směna, v které předvedl parádní představení vnější polař Engelbert Herrera. Nejdříve výskokem na plot chytil Jiřímu Nezbedovi odpal, který už směřoval za bariéru a znamenal by dva body. Vzápětí na pálce dal sám homerun a poslal Venezuelu do vedení 2:0.

Soupeř přidal v téže směně ještě další bod a Jaroslava Breníka vystřídal na nadhozu Michal Holobrádek. Unavená česká jednička po pátečním večerním čtvrtfinále s Kanadou nedokázala zastavit útok Venezuely, která ve třetí směně odpálila další dva homeruny, přičemž svůj druhý přidal Herrera a zvýšil na 7:0. "Měli jsme házet více stoupavých nadhozů, bohužel se nám nedařilo je překvapit. Posílali to nekompromisně za plot," konstatoval chytač Mertl.

Na nadhazovací 'prkno' šel Marek Joska a obrana zahrála dvojaut. V útoku se ale Češi jako v celém turnaji neprosadili a zápas skončil předčasně. "Předvedli jsme nejhorší výkon na turnaji. Asi jsme nedokázali dostatečně zregenerovat po čtvrtfinále a nezvládli jsme to," uvedl trenér Tomáš Kusý. "Únava se projevila. Zejména Michal Holobrádek je unavený, má toho dost, házel těžké zápasy. Proběhla také mentální únava. Silný tým to ale musí dokázat," dodal.

"Sen byl bojovat o pátou příčku, všechny sny se ale bohužel neplní. Na druhou stranu jsme tu odehráli skvělý turnaj, budeme bojovat o sedmé místo," řekl kouč.

Mistrovství světa mužů v softbalu v Praze:

O 5.-8. místo:

ČR - Venezuela 0:7 po páté směně,

13:30 Austrálie - USA.

Semifinále:

16:30 Japonsko - Nový Zéland,

19:30 Kanada - Argentina.

reklama