reklama

Softbalistky podlehly Britkám a evropskou medaili doma nezískaly

Česká softbalistka Veronika Klimplová na ME 2019 Česká softbalistka Veronika Klimplová na ME 2019 autor: ČTK
České softbalistky skončily na domácím mistrovství Evropy v Ostravě bez medaile. Zápas o bronz prohrály s Velkou Británii 1:5 a obsadily stejně jako před dvěma lety čtvrté místo. Hlavní cíl - vybojovat si účast v olympijské kvalifikaci - Češky splnily již dříve.

Rekordní jedenáctý titul získaly Italky, které ve finále zdolaly 3:2 Nizozemsko a sesadily ho z trůnu. Nizozemky mají o jedno zlato méně, žádná další země dosud na ME nezvítězila

Domácí tým měl proti britské nadhazovačce Georgině Corrickové problémy se prosadit, připsal si pouze tři úspěšné odpaly. Zato ve třetí směně odpálila tříbodový homerun Nierissa Myersová. V páté směně po odpalu Alicje Wolné doběhly z plně obsazených met pro body dvě Britky.

O jediný český bod se postarala Lucie Petrásková, když po jejím skákavém odpalu doprostřed hřiště doběhla na domácí metu Kristýna Malá. Z taktických důvodů do posledního duelu nenastoupila nejlepší nadhazovačka Veronika Pecková.

"Uvědomujeme si, že Verča musí zvládnout utkání s těmi nejlepšími týmy, co jsou v Evropě nad námi. Proto jsme ji šetřily až na olympijskou kvalifikaci," řekla Petrásková. "Výsledkově se nám turnaj tolik nepovedl, chtěly jsme medaili. Zápasy byly pěkné, ukázaly nám však, že musíme zabrat více na pálce," dodala.

České softbalistky atakují stupně vítězů na ME pravidelně, nejlépe skončily dvakrát druhé, naposledy už před 18 lety. Bronzových medailí mají šest. Olympijská kvalifikace začne 23. července v nizozemském Utrechtu, o jediné místo v Tokiu se utká šest evropských a dva africké týmy.

reklama