reklama

Softballisté otočili zápas s Dánskem a jsou ve finále ME

Čeští softballisté jsou na domácím ME ve finále Čeští softballisté jsou na domácím ME ve finále autor: Jan Beneš
Čeští softballisté porazili Dánsko 9:4 a postoupili přímo do finále ME.

Havlíčkův Brod - Čeští softballisté si zajistili přímý postup do finále mistrovství Evropy. Rozhodl o tom duel dvou dosud nejlepších týmů s Dánskem.

Zápas plný nečekaných zvratů rozhodla pátá směna, v níž Karel Kadečka v pravou chvíli odpálil grand slam. Češi si připsali sedm bodů za sebou, po skvělém obratu už náskok nepustili a vyhráli 9:4.

V první směně se jako první postavili na pálku Dánové a povedeným hitem se brzy prezentoval Valdemar Terkelsen, který poslal míč do levého pole a posunul se postupně až na třetí metu. Tomáš Petr ovšem následně předvedl perfektní obranný zákrok přihrávkou na první metu a zachránil situaci. V dohrávce Václav Svoboda odpálil odrazem o zem, míček přeskočil nadhazovače i druhého metaře a Patrik Kolkus doběhl pro vedení. Domácí tím ale neřekli poslední slovo, pálku si vzal do rukou Tomáš Benda a po jeho šikovném úderu odskočil míč do zámezí, což umožnilo doběhnutí domů pro druhý bod právě Kolkusovi.

Na začátku dalšího inningu se seveřané dotáhli na nejtěsnější rozdíl, když ránou přes levé pole zaznamenal povedený homerun Jesper Silleman. Netrvalo dlouho a softballisté z Jutského poloostrova dokonce vyrovnali. Valdemar Terkelsen se opřel do odpalu na střed pole a Martin Simonsen sprintem z druhé mety ukořistil další dánský bod. Čechům se na pálce zrovna nedařilo a obrat tak dokonal Daniel Julenon, který s sebou homerunem přes levo pole stáhl domů také Frederika Terkelsena. Česká střídačka zareagovala a místo Jonáše Macha šel na nadhoz Jaroslav Müller.

Hráč havlíčkobrodských Hrochů nadhazoval dobře a společně s pevnou obranou držel dánské pálkaře na uzdě. Kusého svěřenci měli dobře rozehranou dohrávku páté směny, když obsadili druhou a třetí metu, čehož dokonale využili. David Mertl ze třetí mety díky passed ballu přiblížil svůj tým na dostřel. A potom přišel rozhodující moment. Do boxu se postavil Karel Kadečka a vykouzlil brilantní grand slam, který se odrazil od belgické vlajky. Inning snů pokračoval, na 9:4 po ráně Jiřího Nezbedy zvýšili Bartoloměj Řízek a Tomáš Petr. Vysoký náskok už si rozjetí Češi utéct nenechali a postoupili do finále.

ME mužů v softbalu v Havlíčkově Brodu:

ČR - Dánsko 9:4, Belgie - Chorvatsko 9:2, Nizozemsko - Velká Británie 3:2.

Český tým postoupil přímo do sobotního finále, o jeho soupeři rozhodne duel Dánsko - Nizozemsko.

reklama