Strachová v prvním slalomu nepostoupila do druhého kola

Aktualizováno 25. 10. 2014 14:10
Šárka Strachová.
Šárka Strachová. | Foto: Reuters

Sölden - Šárka Strachová nepostoupila do druhého kola obřího slalomu v Söldenu, kterým dnes začíná Světový pohár ve sjezdovém lyžování.

Česká slalomářka vstoupila do sezony s číslem 60 a v Söldenu to byl její první start od roku 2010. Na první třicítku chybělo Strachové, která obsadila 36. pozici,  šest desetin vteřiny.

"Skončila jsem 36., což se dá říci, že je relativně dobrý. Třicítka byla možná, za mnou jedna závodnice se tam dostala, ale nejsem zrovna jezdec na rozbité trati. Pořád s tím bojuju a nedám, co normálně v dobré trati nebo v tréninku," řekla Radiožurnálu Strachová.

"Ukázalo mi to, že postup do druhého kola je možný, ale první dva obřáky sezony jsou opravdu náročné, a to Sölden a pak Aspen, který já shledávám jako nejtěžší obřák sezony," dodala česká závodnice.

Fenningerová a Shiffrinová zajely stejný čas

Úvodní závod sezony má dvě vítězky. Rakušanka Anna Fenningerová a Mikaela Shiffrinová z USA měly v součtu obou kol na setinu stejný čas, třetí místo obsadila se ztrátou 27 setin další domácí lyžařka Eva-Maria Bremová.

Devatenáctiletá olympijská vítězka a mistryně světa ve slalomu Shiffrinová vedla po prvním kole o devět setin, a i když mírný náskok prohospodařila, připsala si první vítězství v SP v této disciplíně v kariéře. Poprvé v Söldenu vyhrála i Fenningerová, olympijská vítězka v super-G, která loni nečekaně ovládla celkové pořadí SP i hodnocení v obřím slalomu.

Loňská vítězka závodu v Söldenu Švýcarka Lara Gutová, po prvním kole pátá žena, při útoku na stupně vítězů v druhé jízdě upadla, předloňská vítězka úvodního dílu sezony a celého seriálu Tina Mazeová ze Slovinska obsadila 22. místo. Sílu Rakušanek podtrhla čtvrtým místem Kathrin Zettelová, která za Bremovou zaostala o dvě setiny.

Úvodní závod SP ve sjezdovém lyžování v Söldenu (Rakousko):

Ženy - obří slalom:

1. Shiffrinová (USA) 2:39,85 (1:17,93+1:21,92) a Fenningerová 2:39,85 (1:18,02+1:21,83), 3. Bremová -0,27 (1:18,95+1:21,17), 4. Zettelová (všechny Rak.) -0,29 (1:18,98+1:21,16), 5. Brignoneová (It.) -0,37 (1:18,57+1:21,65), 6. Rebensburgová (Něm.) -0,58 (1:19,97+1:20,46), 7. Worleyová (Fr.) -1:57 (1:18,35+1:23,07), 8. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) -1,76 (1:18,88+1:22,73), 9. Fanchiniová (It.) -1,83 (1:19,84+1:21,84), 10. Weiratherová (Licht.) -2,54 (1:19,89+1:22,50), ...36. Strachová (ČR) nepostoupila z 1. kola.