reklama

Sorry jako, ale co je vám do toho, uděláme policejní stát. Cyklista König se tvrdě opřel do Babiše

Leopold König. Leopold König. autor: Reuters
Nejnovější aféru ministra financí Andreje Babiše na svém facebookovém profilu ostře kritizoval a parodoval elitní český cyklista Leopold König.

Praha – Jedna z největších hvězd současné české cyklistiky Leopold König se po svém vyjádřila k tématu, které v těchto hodinách hýbe českou politikou i internetem.

Ve svém úterním příspěvku na Facebooku lídr stáje Bora-Hansgrogohe ostře parodoval poslední kontroverzní výroky šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, kterého reportéři pořadu Reportéři ČT konfrontovali s tím, že úvaděl různá čísla ohledně svých příjmů.

Sorry jako ale co je vám všem do toho, ja si můžu koupit co chci a vam je vsem po tom hovno, som minister financí, všechny vas tu podojim, budeme jedna velka Agrofuck rodina a uděláme treba policejní stát...a vy malí zivnostničci budete všici sledování jako protože prostě proto, že jste podezřelí všichni...já až budu ten premier tak tu česků televizi taky koupim nebo proste prevezmu tak jak to udělali v Polsce.. Všetky vás pak budu řídit jako své zaměstnance protože nejste schopni sa o sebe postarat jako...ja nešel do politika kvůli penězům ale kvůli bohatství a moci jako....

Zveřejnil(a) Leopold König dne 31. Leden 2017

Když Babiše na tento fakt upozornila reportérka České televize a chtěla po něm vyjádření, nazval ji ministr financí zkorumpovanou pakáží a celou kauzu za cílenou a řízenou bývalými novináři vydavatelství MAFRA.

Babišovy ostré výroky následně vyvolaly ve společnosti velkou odezvu, na kterou reagovali nejen politici a novináři, ale také König, jehož vyjádření si můžete přečíst výše.

Samotnou reportáž České televize, která celou kauzu vyvolala, si můžete prohlédnout v následujícím videu.

Babiš se rozčílil na Českou televizi: Sorry jako. Proč bych vám měl sdělovat příjmy? Česká televize |  06:56

König už se opřel do Zemana

König je přitom podobně jako Vavřinec Hradilek dobře známý tím, že se na aktuální společnská témata nebojí nahlas říct či napsat svůj názor.

Zeman rozčílil i Königa. Snad už ho podruhé nezvolí, přeje si cyklista Zeman rozčílil i Königa. Snad už ho podruhé nezvolí, přeje si cyklista Čtěte zde

V minulosti se vyjadřoval například k uprchlické krizi, když v rozhovoru pro iDnes.cz vyzval Čechy, aby byli "solidární a velmi opatrní, protože jsou tu skupiny lidí a politiků, kteří nevědomosti a lidského neštěstí i utrpení využívají k vlastním cílům".

V říjnu loňského roku se pak na Twitteru opřel i do prezidenta Miloše Zemana.

Reagoval na tehdejší skandál Hradu, kdy byl Zeman proti tomu, aby se ministr kultury Daniel Herman sešel s dalajlámou při návštěvě Prahy. Když na setkání došlo, doplatil na to Hermanův strýc Jiří Brady, který oproti původnímu záměru nedostal státní vyznamenání. Königovi v této záležitosti vyjádřila podporu řada sportovců.

reklama