reklama

Soukalová doufá, že nepřijde střelecká krize: Začínám dělat zbytečné chyby

Gabriela Soukalová. Gabriela Soukalová. autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Česká závodnice bude od pátku v německém Ruhpoldingu hájit žlutý dres pro vedoucí závodnici Světového poháru.

Ruhpolding - Čekají ji další tvrdé boje proti zástupu silných soupeřek. Gabriela Soukalová bude od pátku v německém Ruhpoldingu hájit žlutý dres pro vedoucí závodnici Světového poháru. Lehké to mít nebude, česká biatlonová hvězda se ale nestresuje. Naopak. Závodů už se po vánoční přestávce nemůže dočkat.

„Těším se moc, nejen na to startovní číslo. Těším se především proto, že vždycky raději závodím, než trénuju. Závody mi vždy poskytují srovnání a motivaci, ať už je výsledek jakýkoliv," uvedla šestadvacetiletá biatlonistka pro oficiální web českého biatlonu.

Sprint biatlonistek v Ruhpoldingu sledujte živě

Původně se čtvrtá zastávka letošní sezony měla konat v Oberhofu, tam ale pořadatelé rezignovali kvůli nedostatku sněhu. Soukalová je za změnu ráda, na Ruhpolding má skvělé vzpomínky. Předloni na jihovýchodě Německa dvakrát vyhrála individuální závody, minulý rok byla členkou vítězné české štafety.

Chce jen, aby bylo příznivé počasí

„Tratě, jejich profil, nebo střelnice, u které jsou diváci tady v Ruhpoldingu neuvěřitelně blízko, mi určitě nevadí. Chci jen, aby bylo alespoň trochu příznivé počasí, hlavně aby nepršelo, abychom nebyli všichni mokří a zmrzlí," přála si jablonecká rodačka.

Před vánočními svátky byla ráda za přestávku, cítila se unavená psychicky i fyzicky. Jenže nakonec si příliš neodpočinula. Z vyhlášení Sportovce roku cestovala na vánoční svátky a přípravu do Rakouska, poté do německého Gelsenkirchenu na exhibici v Schalke aréně. A znovu návrat do Rakouska.

„Takže jsem nebyl vůbec odpočatá, ale spíše ucestovaná.“ Navíc jsem měla strach, abych neonemocněla. A tak jsem si četla a spala až dvanáct hodin denně. „Tělo si o to samo řeklo,“ vysvětlila Soukalová.

Četla povídky od Svěráka

Literární společnost jí dělal Zdeněk Svěrák. "Od Jitky Landové jsem k Vánocům dostala jeho Nové povídky a už během první stránky mě to tak pohltilo, že jsem přečetla celou knížku za půldruhého dne. Bezvadné to bylo. Konečně jsem vypnula a relaxovala."

Naplno trénovat tak začala v rakouském Obertilliachu až po Novém roce. „Mrzí mě, že jsem nestihla ještě více těžkých tréninků, protože na následující trimestr budou potřeba. Ale doufám, že se to moc neprojeví.“ 

Doufá také, že nepřijdou první krize na střelnici. V přípravě se jí totiž příliš nedařilo. „Občas chci udělat položku rychleji a začínám dělat zbytečné chyby. Snad nebudu při položkách zbytečně bláznit. Raději bych se trefila, než abych se musela pak honit na trestných kolečkách," uzavřela Soukalová.

reklama