Soukalová je v hromadném startu stříbrná! Vítkové medaile unikla

... a Veronika Vítková s jednou minelou skončila chybou čtvrtá.
Soukalová se navíc vrátila se do čela průběžného hodnocení Světového poháru.
Soukalová se od začátku držela v čele, skvěle střílela...
20. 12. 2015 15:09
Český biatlon slaví v závodu s hromadným startem ve slovinské Pokljuce medaili. Pro stříbro si dojela Gabriela Soukalová.

Praha - Famózně střílející Gabriela Soukalová si v závodu s hromadným startem ve slovinské Pokljuce dojela pro stříbro! Na medailové pozici se chvíli držela i Veronika Vítková, nakonec ale skončila čtvrtá.

Po sedmnácté v kariéře zvítězila Finka Kaisa Mäkäräinenová, pro bronz si dojela Ruska Olga Podčufarovová, která se na stupně vítězek podívala vůbec poprvé v životě.

Závod jsme sledovali v podrobné online reportáži.

Do závodu vyjely ještě dvě Češky - Eva Puskarčíková obsadila výbornou třináctou pozici a Lucie Charvátová při prvním "maskáku" kariéry po šesti střeleckých chybách brala body za osmadvacáté místo.

Francouzka Marie Dorinová-Habertová, která v sobotu po stíhacím klání sebrala Soukalové žlutý dres, skončila až na sedmé místě a česká superhvězda se tedy vrátila zpět na čelo celkové klasifikace. Vítková je celkově osmá.

"Byl to další velice podařený závod. Tady na Pokljuce je to náš druhý domov, holkám to tady sedí a dnes to bylo vidět. Nejen na střelnici. Gábina zaslouží velkou pochvalu za bezchybnou střelbu, na druhé položce měla čtyři hodně těsné rány, ale padlo to tam. U Veroniky škoda jedné chyby, mohlo to být také na bednu. Lucka platila daň za to, že to byl její první hromadný start. Pro Evu velice slušný závod, je na tom hodně dobře," řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

A slíbil, že se s velkými úspěchy rozhodně nespokojí. "Nesmíme polevit, teď budou mít holky pár dní volno, hne po vánocích ale začneme zase tvrdě trénovat, abychom byli připravení na druhý trimestr," dodal kouč.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):

1. Mäkäräinenová (Fin.) 34:40,2 (1), 2. Soukalová (ČR) -11,8 (0), 3. Podčufarovová (Rus.) -27,7 (0), 4. Vítková (ČR) -40,2 (1), 5. Skardinová (Běl.) -48,0 (0), 6. Pidhrušná (Ukr.) -50,5 (1), 7. Dorinová Habertová (Fr.) -1:02,8 (3), 8. Hauserová (Rak.) -1:07,0 (0), 9. Hinzová -1:14,5 (2), 10. Preussová (obě Něm.) -1:14,5 (2), ...13. Puskarčíková -1:24,0 (2), 28. Charvátová (obě ČR) -3:38,7 (6).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 26 závodů): 1. Soukalová 359, 2. Dorinová Habertová 345, 3. Hildebrandová (Něm.) 307, 4. Mäkäräinenová 278, 5. Wiererová (It.) 270, 6. Preussová 256, ...8. Vítková 239, 23. Puskarčíková 126, 24. Charvátová 115, 55. Landová (ČR) 22.