Soukalová jela jako ďábel, ve sprintu skončila těsně čtvrtá

14. 12. 2013 11:36
Druhý sprint Světového poháru za sebou vyhrála nová hvězda seriálu Švýcarka Selina Gasparinová.
Gabriela Soukalová.
Gabriela Soukalová. | Foto: Reuters

Annecy - Gabriela Soukalová dojela ve sprintu Světového poháru ve francouzském Annecy na skvělém čtvrtém místě. České biatlonistce chyběly ke stupňům vítězů necelé dvě vteřiny, ovšem zvýšila náskok v čele celkového pořadí.

Výsledky závodu mužů naleznete ZDE!

Soukalová předvedla vynikající běžecký výkon, ovšem o jasné vítězství ji připravila jedna chyba na střelecké položce ve stoje.

"I čtvrté místo je velký úspěch. Trošku zklamání tam asi bude, ale má výbornou pozici do stíhačky a určitě v ní předvede parádní výkon. Je v jejích silách se na stupně podívat," řekl trenér Jindřich Šikola v České televizi.

Druhý sprint SP za sebou vyhrála nová hvězda seriálu Švýcarka Selina Gasparinová.

Tři Češky v nejlepší pětadvacítce

Poprvé letos stanula na stupních vítězů stříbrná Finka Kaisa Makarainenová. Třetí dojela Ukrajinka Valj Semerenková. Dařilo se i dalším českým reprezentantkám. Veronika Vítková udělala rovněž jednu chybu a dojela sedmnáctá, bezchybná Eva Puskarčíková se umístila na pětadvacáté pozici.

Tři české biatlonistky si tedy vybojovaly velmi dobrou pozici do zítřejšího stíhacího závodu. Debutantka Lucie Charvátová stejně jako ve čtvrteční štafetě selhala ve stojce a po absolvování třech trestných kol skončila v poli poražených. V krizi zůstává Norka Tora Bergerová, která po chybách na střelnici dojela až na 44. místě.

V celkovém pořadí zůstala v čele seriálu Soukalová. Gasparinová se z devátého místa posunula na druhé. Veronika Vítková už je na skvělém pátém místě.

Závody SP v biatlonu v Annecy (Francie):

Ženy - sprint 7,5 km: 1. Gasparinová (Švýc.) 20:51,4 (0 tr. okruhů), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -8,3 (1), 3. Valj Semerenková (Ukr.) -11,5 (1), 4. Soukalová (ČR) -13,2 (1), 5. Viluchinová (Rus.) -19,3 (0), 6. Preussová -25,4 (0) a Hildebrandová (obě Něm.) -25,4 (0), 8. Pidhrušná (Ukr.) -26,2, 9. Palkaová (Pol.) -27,1 (0), 10. Dahlmeierová (Něm.) -27,3 (0), ...17. Vítková -42,0 (1), 25. Puskarčíková -57,7 (0), 70. Charvatová (všechny ČR) -2:29,6 (3).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 21 závodů): 1. Soukalová 191 b., 2. Gasparinová 179, 3. Starychová 171, 4. Zajcevová (obě Rus.) 153, 5. Vítková 151, 6. Valj Semerenková 148, ...46. Puskarčíková 24, 48. Tomešová (ČR) 21..

14:30 muži - sprint 10 km.