reklama

Soukalová litovala chyb: Poslední ránu nedá jen pitomec!

Gabriela Soukalová. Gabriela Soukalová. autor: Eduard Erben
Poslední rána vytrvalostního závodu připravila biatlonistku Gabrielu Soukalovou o páté místo na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě.

Nové Město na Moravě - Poslední rána vytrvalostního závodu připravila biatlonistku Gabrielu Soukalovou o páté místo na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Dvacátý výstřel české reprezentantky skončil na spodní hraně terče, ten se nesklopil a po druhé trestné minutě dojela dvanáctá.

Hned při výjezdu ze střelnice si Soukalová opakovala slova trenéra Jindřicha Šikoly. "Jak nám vždycky říká, že poslední ránu nedávají jenom pitomci. Tak jsem si řekla: 'To jsem asi ten největší pitomec'," litovala Soukalová po závodu.

Mrzí mě to, věděla jsem, že se láme chleba

Ještě ve sjezdu ze střelnice patnáctikilometrového závodu na takzvanou kalibrovou ránu myslela. "Mrzí mě to hrozně, protože jsem věděla, že se láme chleba, že je potřeba trefit čistě. Čtvrtou ránu jsem si pohlídala a pak u té páté jsem nějak zadržela dech. Strašně jsem ji chtěla dát, ale bohužel jsem měla smůlu," vyprávěla.

V cíli ztratila na vítězku Toru Bergerovou přes tři minuty. Kdyby poslední terč trefila a nedostala trestnou minutu, skončila by pátá. To by byl po bronzu ve smíšené štafetě druhý nejlepší český výsledek na šampionátu a nejlepší individuální.

"Pocity jsem měla nejhorší asi při odjezdu ze střelnice. To jsem ještě ve sjezdu kývala hlavou," řekla Soukalová. Celkem udělala v závodu dvě chyby. Poprvé minula terč při třetí zastávce při položce vleže. Pokaždé se jí pak běželo hůře. "Každá nepovedená rána je cítit. Psychika není taková, jako když dáte nulu. Věděla jsem, že každá rána může znamenat klidně deset míst v pořadí," litovala.

Soukalová se nesžila s místní střelnicí

Se střelnicí ve Vysočina Areně, kam přišlo na vytrvalostní závod sedmnáct tisíc lidí, se Soukalová podle svých slov úplně nesžila. "Mně se zdá, že na jedné straně foukají fáborky proti sobě, a já vůbec nevím, jak na to reagovat. Já si myslela, že si ze mě někdo dělá legraci. Je to pro mě problém. Snad to ještě přijde a zlepší se to," doufala před páteční štafetou a sobotním závodem s hromadným startem.

Běžecky se na dlouhý závod těšila, protože měla v nedělní stíhačce pocit, že se jí po nemoci běží lépe a lépe a její výkon se odvíjí od dobrého běhu. "Byla jsem navnaděná a první kola jela v takové euforii," řekla Soukalová. "Pak na mě spadla deka a zpomalovala jsem," dodala majitelka dvanáctého běžeckého času.

reklama