Soukalová má životní formu, ve stíhačce dojela jedenáctá

8. 12. 2012 16:15
Oproti pátečnímu sprintu si navzdory třem chybám na střelnici polepšil o sedm míst a dosáhl druhého nejlepšího výsledku v sezoně.
Ondřej Moravec dojel na šestnáctém místě.
Ondřej Moravec dojel na šestnáctém místě. | Foto: Reuters

Hochfilzen - Biatlonistka Gabriela Soukalová dojela v dnešním stíhacím závodu Světového poháru v rakouském Hochfilzenu jedenáctá. Opět potvrdila životní formu na začátku sezony, jejímž vrcholem bude mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. V průběžném pořadí seriálu Soukalová uzavírá elitní desítku.

Soukalová vyrazila na trať čtrnáctá a po dvou zastávkách na střelnici bez chyby už byla v desítce. Čistě zvládla i první položku vestoje, byla sedmá a útočila na nejlepší výsledek v kariéře.

Vyhrála Norka Selemdalová

Z posledních pěti terčů ale netrefila ten předposlední, musela na 150 metrů dlouhé trestné kolo a klesla na desáté místo. Ve finiši ještě českou závodnici předstihla Němka Nadine Horchlerová. Vyhrála norská biatlonistka Synnöve Selemdalová.

Veronika Vítková se i se čtyřmi chybami na střelnici posunula oproti startu o deset míst výš, ale do bodované čtyřicítky se nedostala.

Moravec doběhl na šestnáctém místě

Ondřej Moravec skončil ve stíhačce šestnáctý. Oproti pátečnímu sprintu si navzdory třem střeleckým chybám polepšil o sedm míst a dosáhl druhého nejlepšího výsledku v sezoně. "Už v přípravě jsem se cítil opravdu dobře a věřil jsem si. Udělám vše, abych pokračoval v podobných výsledcích nebo se ještě zlepšil. Vydrží-li mi střelecká pohoda, tak to zvládnu," řekl Moravec, který je v SP na 27. místě, nejlépe z českých biatlonistů.

"Ondra jednoznačně ukazuje výkonnostní pokrok. Je tam, kde jsem ho chtěl mít, po boku Michala Šlesingra a nyní zraněného Jardy Soukupa," řekl na adresu letohradského závodníka trenér Ondřej Rybář

Šlesingr na střelnici osmkrát minul

Další čeští reprezentanti Zdeněk Vítek a Michal Šlesingr, kteří ve sprintu skončili v závěru první dvacítky, si dnes pohoršili. Vítek po třech trestných kolech klesl na 27. místo a Šlesingr, který minul dokonce osm terčů, se propadl na 47. příčku a nebodoval.

Pro druhé vítězství v kariéře si doběhl Slovinec Jakov Fak. Úřadující mistr světa ve vytrvalostním závodu sice minul dva terče, ale ve finiši porazil o devět desetin sekundy Rusa Dmitrije Malyška. Třetí doběhl se ztrátou téměř devíti sekund Martin Fourcade, který musel absolvovat tři trestná kola. Francouz si upevnil vedení ve Světovém poháru.

Světový pohár v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. Fak (Slovin.) 33:04,7 min. (2 tr. okruhy), 2. Malyško (Rus.) -0,9 (1), 3. M. Fourcade (Fr.) -8,6 (3), 4. Lindström (Švéd.) -11,3 (1), 5. Birnbacher (Něm.) -15,1 (2), 6. Šipulin (Rus.) -35,8 (2), 7. Björndalen (Nor.) -38,3 (3), 8. Landertinger (Rak.) -1:05,9 (2), 9. Usťugov (Rus.) -1:06,8 (3), 10. Bailey (USA) -1:11,9 (1), ...16. Moravec -1:33,2 (3), 27. Vítek -2:14,2 (3), 47. Šlesingr -4:08,3 (8), 55. Krupčík -4:52,6 (4), 59. Holubec (všichni ČR) -5:33,8 (4).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 253 b., 2. Birnbacher 204, 3. Usťugov 176, 4. Boeuf (Fr.) 172, 5. Šipulin 160 6. Malyško 155, ...27. Moravec 70, 33. Vítek 50, 34. Šlesingr 46.

Ženy - stíhací závod 10 km: 1. Solemdalová 31:13,4 (1), 2. Bergerová (obě Nor.) -30,2 (2), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -33,3 (4), 4. Gregorinová (Slovin.) -38,4 (1), 5. Domračevová (Běl.) -39,6 (3), 6. Gössnerová (Něm.) -59,4 (4), 7. Dorinová-Habertová (Fr.) -1:03,5 (1), 8. Šumilovová (Rus.) -1:11,7 (1), 9. Vita Semerenková (Ukr.) -1:13,8 (1), 10. Horchlerová (Něm.) -1:17,6 (1), 11. Soukalová -1:20,7 (1), ...42. Vítková (obě ČR) -4:38,2 (4).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 26 závodů): 1. Bergerová 282, 2. Domračevová 244, 3. Viluchinová (Rus.) 172, 4. Henkelová (Něm.) 170, 5. Mäkäräinenová 154, 6. Palková (Pol.) 153, ...10. Soukalová 143, 26. Vítková 78, 59. Zvařičová (ČR) 7.