reklama

Soukalová potřebuje vypnout: Dojde na cukroví, mám unavené tělo i hlavu

Gabriela Soukalová může být spokojená. Závodí skvěle. Gabriela Soukalová může být spokojená. Závodí skvěle. Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Druhé místo jen podtrhlo její skvělou formu v úvodu sezony a uzavřelo první třetinu nového ročníku biatlonového seriálu. Jablonecká biatlonistka z osmi závodů jeden vyhrála, brala jedno stříbro, jeden bronz, jednu pomyslnou "bramboru" za čtvrtou pozici, třikrát dojela pátá a jednou osmá.

Pokljuka - Jen na čtyřiadvacet hodin si Gabriela Soukalová odpočinula od zářivě žlutého dresu. Pozici nejlepší závodnice Světového poháru přenechala dočasně Francouzce Marii Dorinové-Habertové, v neděli jej po vydařeném závodě s hromadným startem znovu vydřela, když se na konci patnáctikilometrové trati dívala na záda jen extrémně rychlé Fince Kaise Mäkäräinenové.

Druhé místo jen podtrhlo její skvělou formu v úvodu sezony a uzavřelo první třetinu nového ročníku biatlonového seriálu. Jablonecká biatlonistka z osmi závodů jeden vyhrála, brala jedno stříbro, jeden bronz, jednu pomyslnou "bramboru" za čtvrtou pozici, třikrát dojela pátá a jednou osmá. Ani jednou tedy doposud nechyběla v elitní desítce.

„Přiznám se, že samotnou mě to udivuje. Z té vyrovnané bilance jsem překvapená. Na druhou stranu na ni nahlížím s pokorou, vždyť sezona je sotva ve své třetině. Moc si přeju zůstat zdravá, pak uvěřím, že i výkonnost se bude i nadále vyvíjet správným směrem jako doposud," zhodnotila opatrně své úspěchy Soukalová v rozhovoru pro oficiální web českého biatlonu.

"Žluťásek" je pro ni velký bonus

Před prvním "mass startem" sezony prý vůbec nedoufala, že by mohla prvenství ve Světovém poháru tak rychle vybojovat zpět. "Nečekala jsem to. Je to fakt pecka. Mým cílem bylo zajet dobrý závod a žluťásek je opravdu velký bonus. V to jsem nedoufala, ale každopádně je to fajn. Mám radost a snad i naši fanoušci,“ poznamenala šestadvacetiletá závodnice, která se dnes zúčastní galavečera ankety Sportovec roku.

Soukalová na čtyřech nedělních střelbách neudělala ani jedinou chybu. Po třetí střelbě měla naprosto stejně skvostnou bilanci jako reprezentační kolegyně Veronika Vítková. Společně ze stavu odjížděly coby první dvě závodnice celého pelotonu.

„Bylo mi celkem jasné, že před nás někdo půjde. Protože biatlonových vítězů po třetí položce už byly tisíce. Důležité je to v cíli. Proto jsem se celé čtvrté kolo soustředila na závěrečnou položku a jsem moc vděčná Veronice, že ho odtáhla,“ děkovala Soukalová své kolegyni, která na čtvrté střelbě přece jen jednou chybila a nakonec dojela na čtvrtém místě.

Žádné povalování, ale cukroví ano

Po náročném víkendu v Pokljuce biatlonistka přiznala, že už se o slovo hlásí únava. Tři týdny tvrdé dřiny utekly jako voda, a tak si Soukalová může užít své oblíbené svátky.

"Ale spíše než na Vánoce se těším, až vypadnu z toho závodního kolotoče. Unavené už mám tělo i hlavu. Potřebuji vypnout a zregenerovat," hlásila Soukalová. Svátky opět nebude trávit doma v České republice.

"Po Sportovci roku rovnou odjíždím s přítelem Petrem do Rakouska, kde budu jako každý rok trávit Vánoce. Chystají se za námi i rodiče. Mám od Ondry Rybáře připravený tréninkový plán, takže mě určitě nečeká žádné povalování. Ale na cukroví také určitě dojde,“ usmívala se známá milovnice všeho sladkého.

Hurá do Schalke arény

Stejně jako loni se zúčastní oblíbené biatlonové exhibice v německé Schalke aréně. Ve dvojici s Ondřejem Moravcem znovu zažije atmosféru fandícího kotle 50 tisíc fanoušků.

„Mám ráda, když se něco takového pro fanoušky dělá. Baví to je i nás. A navíc si alespoň oživím závodní tempo, abych i po Novém roce mohla do Světového poháru vstoupit v dobré formě,“ uzavřela Soukalová.

reklama