Soukalová v ostré konkurenci neobhájila triumf. Dvě Češky v elitní desítce

Prokletá "stojka", Soukalovou znovu stála medaili
Česká závodnice proto musela na dvě trestná kola, neudržela vedení po sobotním sprintu a dojela pátá.
Přesto udržela žlutý trikot vedoucí ženy Světového poháru.
Soukalová vyrazila na trať s náskokem 15 sekund na Federicu Sanfilippovou z Itálie.
První střelbu vleže zvládla čistě, po druhé musela na jedno trestné kolo,...
6. 12. 2015 14:08
Česká biatlonová reprezentace se poslední den Světového poháru ve švédském Östersundu druhé medaile nedočkala. Gabriela Soukalová neobhájila první místo ze sprintu a ve stíhacím závodu na 10 kilometrů dojela pátá. Veronika Vítková si naopak polepšila o šest míst a obsadila 8. příčku.

Östersund - Česká biatlonová reprezentace se poslední den Světového poháru ve švédském Östersundu celkově třetí letošní medaile nedočkala. Gabriela Soukalová neobhájila první místo ze sprintu a ve stíhacím závodu na 10 kilometrů dojela pátá.

Veronika Vítková si naopak polepšila o šest míst a obsadila osmou příčku. Výrazně se zlepšila i Eva Puskarčíková, která se posunula o jednadvacet míst a brala body za 22. místo.

Závod jsme sledovali v online reportáži ZDE.

"Jsme spokojení. Dvě umístění do desátého místa, Eva se také posunula. Dnes to bylo z naší strany velice dobré střelecky. Holkám nebudu vůbec nic vytýkat, budu jen chválit, dnes dělaly co mohly," řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér českých žen Zdeněk Vítek.

Šestnácté vítězství kariéry si fantastickým běžeckým výkonem v posledním kole připsala Finka Kaisa Mäkäräinenová. Druhá dojela Italka Dorothea Wiererová a třetí Němka Franziska Hildebrandová, která se za celý závod ani jednou na střelnici nezmýlila. V napínavém souboji o čtvrté místo porazila Francouzka Marie Dorinová-Habertová v cílové rovince těsně Soukalovou.

"Škoda, že ty chyby na střelnici byly u Gábiny dvě. Kdyby to byla jen jedna, mohlo to být ještě o něco veselejší," poznamenal Vítek. Česká biatlonová superstar udržela po první zastávce Světového poháru žlutý dres pro vedoucí závodnici. Je první o pět bodů před dvojicí Wiererová - Dorinová-Habertová.

SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Mäkäräinenová (Fin.) 30:45,1 (2), 2. Wiererová (It.) -1,9 (1), 3. Hildebrandová (Něm.) -3,3 (0), 4. Dorinová Habertová (Fr.) -12,5 (3), 5. Soukalová (ČR) -12,8 (2), 6. Preussová (Něm.) -20,7 (1), 7. Olsbuová (Nor.) -37,2 (0), 8. Vítková (ČR) -1:06,6 (1), 9. Eckhoffová (Nor.) -1:17,8 (5), 10. Pidhrušná (Ukr.) -1:17,8 (2), ...22. Puskarčíková (ČR) -2:38,0 (2).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 26 závodů): 1. Soukalová 140, 2. Wiererová 135, 3. Dorinová Habertová 135, 4. Pidhrušná 127, 5. Eckhoffová 115, 6. Mäkäräinenová 108, ...9. Vítková 97, 39. Puskarčíková 19, 55. Landová (ČR) 9.