Vítězná série Soukalové končí. Ve sprintu skončila šestá

29. 11. 2013 19:00
Vítězná série Gabriely Soukalové ve Světovém poháru se zastavila po pěti závodech. V pátečním sprintu na 7,5 kilometru ve švédském Östersundu totiž skončila po jedné chybě na střelnici šestá.
Série triumfů Gabriely Soukalové ve Světovém poháru se zastavila na čísle pět. V pátečním sprintu v Östersundu totiž skončila šestá. | Foto: Reuters

Östersund - Vítězná série Gabriely Soukalové ve Světovém poháru se zastavila po pěti závodech.

V pátečním sprintu na 7,5 kilometru ve švédském Östersundu totiž skončila po jedné chybě na střelnici šestá a do nedělního stíhacího závodu vyjede se ztrátou téměř půl minuty na vítěznou Norku Ann Kristin Flatlandoou.

Další česká biatlonistka Veronika Vítková skončila rovněž s jednou chybou jedenáctá a do stíhacího závodu vyběhne se ztrátou téměř 50 sekund na Flatlandovou.

Na střelnici bezchybná Norka Flatlandová vyhrála před Ruskou Olgou Zajcevovou a další Norkou Torou Bergerovou. Na čele průběžného pořadí Světového poháru ovšem zůstala Soukalová.

Landová na střelnici vyhořela

Česká reprezentantka na střelnici minula při úvodní střelbě vleže. Naopak ve stoje zacílila pětkrát přesně, a tak bylo jasné, že díky výbornému běhu skončí v první desítce.

Přišla ovšem o sérii vítězství. Předtím totiž triumfovala třikrát v závěru minulé sezony v Chanty Mansijsku, v neděli v úvodní závodu sezony - smíšené štafetě - i čtvrtečním vytrvalostním závodu.

Třetí česká reprezentantka na startu sprintu, Jitka Landová, naopak na střelnici vyhořela. Po pěti chybách na obsadila až 84. místo.

Barbora Tomešová nakonec nestartovala, kvůli žaludečním potížím dokonce odcestovala zpět do vlasti.

V sobotu od 15:15 je na programu sprint mužů.

1. Flatlandová (Nor.) 20:41,2 (0 trest. okruhů), 2. Zajcevová (Rus.) -15,9 (0), 3. Bergerová (Nor.) -22,0 (1), 4. Domračevová (Běl.) -24,1 (1), 5. Starychová (Rus.) -24,3 (0), 6. Soukalová -28,8 (1), 7. Jurjevová (Rus.) -34,9 (0), 8. Solemdalová (Nor.) -36,2 (1), 9. Gereková (SR) -44,8 (0), 10. Bescondová (Fr.) -49,3 (1), 11. Vítková -49,5 (1), ...84. Landová -3:22,7 (5).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 26 závodů): 1. Soukalová 98 b., 2. Domračevová 81, 3. Flatlandová 79, 4. Jurjevová 79, 5. Zajcevová 78, 6. Brunetová (Fr.) 74, ...28. Vítková 30, 36. Tomešová 21.