Soukalová v Ruhpoldingu třetí! Vytrvalostní závod ovládla Wiererová

14. 1. 2016 15:31
Gabriela Soukalová zůstává ve žlutém.
Gabriela Soukalová zůstává ve žlutém. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ruhpolding - Gabriela Soukalová ve vytrvalostním klání Světového poháru v německém Ruhpoldingu potvrdila stálou formu a doběhla na skvělém třetím místě. Závod jsme sledovali živě zde.

Česká biatlonistka na střelnici chybovala jen jednou z dvaceti ran a nestačila pouze na suverénní vítězku Dorotheu Wiererovou z Itálie a druhou Finku Kaisu Mäkäräinenovou.

Soukalová drží skvělou formu

Závodnice z Jablonce nad Nisou ve dvanácti závodech letošní sezony pokaždé doběhla v elitní desítce, a s naprostým přehledem tak drží žlutý dres pro vedoucí ženu seriálu. Na každé zastávce Světového poháru navíc Soukalová alespoň jednou vystoupila na stupně vítězů.

"Gábina opět na bedně, takže u nás určitě panuje spokojenost. Bylo to o kousek, bojovala s Hildebrandovou, finiš skvěle zvládla a udržela to. Rozhodovaly poslední položky, Gábina poslední ránu odložila podobně jako ostatní a vyplatilo se," hodnotil závod v rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér českého týmu Ondřej Rybář.

Soukalová vystartovala do závodu s číslem sedm, a tak od prvních mezičasů vládla prozatímnímu pořadí. Stejně tak vedla i po první střelecké položce. Na stojce ale jednu ránu minula, což poté doháněla čistými zápisy z třetí a čtvrté střelby.

Rybář: Vítková byla stažená

Dlouho se pak v cíli držela na prvním místě, až ji přeskočila v posledním kole skvěle běžící Finka Mäkäräinenová a Italka Wiererová, která zopakovala skvělé střelecké představení z úvodního vytrvalostního závodu letošní sezony v Östersundu.

Solidní závod předvedla i Veronika Vítková, která zapsala jednu chybu na druhé ležce. Do té doby to vypadalo, že i ona by mohla bojovat o medaili, ale nakonec se musela spokojit se čtrnáctým místem.

"U Verči ale asi úplně spokojenost nepanuje, byla prý nějak stažená a necítila se dobře, dlouho to v cíli rozdýchávala, snad se do závodu s hromadným startem dá do pořádku a bude to lepší," dodal Rybář.

Další české reprezentantky už se tolik nepředvedly. Puskarčíková byla se třemi trestnými minutami až 49., Charvátová udělala chyb sedm a byla až 80., hned za ní se zařadila Landová, přestože měla o jednu chybu méně.

Závod SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - vytrvalostní závod (15 km):

1. Wiererová (It.) 40:19,9 (0 tr. minut), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -54,8 (1), 3. Soukalová (ČR) -1:09,9 (1), 4. Hildebrandová (Něm.) -1:10,8 (1), 5. S. Gasparinová (Švýc.) -1:23,8 (0), 6. Dorinová Habertová (Fr.) -1:25,6 (2), 7. Fialková (SR) -1:37,8 (1), 8. Sanfilippová (It.) -1:41,2 (1), 9. Dahlmeierová (Něm.) -1:41,6 (2), 10. Podčufarovová (Rus.) -1:55,9 (0), ...14. Vítková -2:24,5 (1), 49. Puskarčíková -5:10,3 (3), 80. Charvátová -8:03,1 (7), 81. Landová (všechny ČR) -8:09,7 (6).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. Soukalová 551, 2. Dorinová Habertová 506, 3. Hildebrandová 466, 4. Dahlmeierová 437, 5. Mäkäräinenová 436, 6. Wiererová 428, 7. Vítková 366, ...21. Puskarčíková 195, 29. Charvátová 144, 59. Landová 22.