Soukalová zaběhla nejhorší výsledek sezony, přesto se vešla do Top 10

Podívejte se, jak se českým ženám vedlo v úvodním závodu v italském středisku.
Vítková neminula ani jeden terč a byla osmá,......
... Soukalová netrefila jednou vleže, skončila za ní o dvě desetiny sekundy devátá a udržela vedení v průběžném pořadí SP.
Česká jednička po nemoci začala závod dobře, od začátku jela v popředí a po první bezchybné střelbě figurovala na třetí pozici.
Na druhé položce sice jednou chybovala, přesto byla ještě na dohled pódia.
21. 1. 2016 15:29
Gabriela Soukalová se připravila o další medailové umístění při sprintu v Anterselvě poslední ranou na stojce. Vedoucí žena Světového poháru doběhla nakonec devátá, těsně za Veronikou Vítkovou.

Anterselva - Nejméně povedený individuální závod v sezoně zaběhla v italské Anterselvě vedoucí žena biatlonového Světového poháru Češka Gabriela Soukalová.

Vinou posledního netrefeného terče a pomalejšího běhu v závěrečném okruhu nakonec česká hvězda skončila ve čtvrtečním sprintu sice až devátá, ale stejně jako dosud pokaždé se vešla do elitní desítky. S naprostým přehledem tedy udržela žlutý dres pro nejlepší závodnici seriálu.

O místo před Soukalovou skončila na střelnici bezchybná Veronika Vítková, sobotní stíhací závod si zaběhnou z českých reprezentantek ještě sedmadvacátá Eva Puskarčíková, jednapadesátá Lucie Charvátová a debutantka Jessica Jislová, která skončila na 55. místě.

Závod nevyšel jen Báře Tomešové, jež na střelnici čtyřikrát minula a skončila až devětaosmdesátá. Dnešní sprint, který ovládla Ruska Olga Podčufarovová před Italkou Dorotheou Wiererovou a další Ruskou Jekatěrinou Jurlovovou, jsme sledovali živě zde.

"Škoda poslední rány Gabriely Soukalové, na tom výsledku je to vidět. Střelba byla i moc dlouhá, mezi ranami se jí špatně dýchalo, bylo to znát. Veronika Vítková se toho tady v Anterselvě trochu bojí, dnes ale dala dvě nuly a zajela super výsledek. Jsem rád, že se pět holek vešlo do stíhacího závodu," zhodnotil výkon českých biatlonistek v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Ten společně s Ondřejem Rybářem před víkendem v Anterselvě rozhodl o tom, že ve Světovém poháru dostanou šanci Jislová s Tomešovou, na úkor trápící se Jitky Landové. Češky poprvé v sezoně nastoupily do závodu v šesti.

Gabriela Soukalová se v hodnocení sprintu dostala do čela průběžného pořadí, protože dosud vedoucí Němka Franziska Hildebrandová skončila až na devatenáctém místě.

Závod SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - sprint na 7,5 km:

1. Podčufarovová (Rus.) 21:01,9 min. (0 trest. okruhů), 2. Wiererová (It.) -8,0 (1), 3. Jurlovová (Rus.) -22,1 (0), 4. Bescondová (Fr.) -24,7 (1), 5. Pidhrušná (Ukr.) -27,5 (1), 6. Dorinová Habertová (Fr.) -32,8 (2), 7. Oberhoferová (It.) -36,1 (1), 8. Vítková -37,3 (0), 9. Soukalová (obě ČR) -37,5 (1), 10. Gössnerová (Něm.) -40,1 (3), ...27. Puskarčíková -1:18,1 (1), 51. Charvátová -1:56,7 (3), 55. Jislová -2:04,8 (2), 89. Tomešová (všechny ČR) -3:53,2 (4).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 26 závodů): 1. Soukalová 643, 2. Dorinová Habertová 576, 3. Hildebrandová (Něm.) 542, 4. Wiererová 516, 5. Dahlmeierová (Něm.) 485, 6. Mäkäräinenová (Fin.) 459, ...8. Vítková 406, 22. Puskarčíková 225, 31. Charvátová 144, 61. Landová (ČR) 22.