reklama

Soukalovou zlobí zbraň, ale tvrdí: Jsem neuvěřitelně šťastná

Gabriela Soukalová zápasí se zbraní na norském Holmenkollenu. Gabriela Soukalová zápasí se zbraní na norském Holmenkollenu. autor: Michal Červený, Český biatlon
Pět závodů, tři vítězství, jedno druhé a jedno třetí místo. To je skvostná bilance českých biatlonistek ve štafetách letošní sezony Světového poháru.

Praha/Oslo - Pět závodů, tři vítězství, jedno druhé a jedno třetí místo. To je skvostná bilance českých biatlonistek ve štafetách letošní sezony Světového poháru.

Neměnná sestava ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková nedala nikomu šanci ani na Holmenkollenu a rozdala další obrovskou vlnu radosti českým fanouškům.

V přímém přenosu vypadal český triumf poměrně jednoduše, ve skutečnosti to ale byl poměrně složitý proces. Především Gabriela Soukalová totiž na střelnici zažila pořádně horké chvilky.

Soukalové nechce vyjít první rána

Její zbraň nefunguje zcela tak, jak by měla. Do světového šampionátu, který začíná 5. března ve finském Kontiolahti, musí biatlonový tým tyto potíže odstranit.

„Trochu mě zlobí puška, asi úderník. A většinou první rána mi nechce vyjít. Jen to tak cvakne,“ vysvětlila Soukalová důvody, proč při štafetě po příjezdu na stav poměrně dlouho nevystřelila.

„Myslím, že při mně stáli všichni andělíčci. Hrozně se mi ulevilo, protože jsem se bála, že bych to holkám zkazila. Jsem neuvěřitelně šťastná," dodala pětadvacetiletá závodnice.

Malý křišťálový glóbus mají na dosah

Tým, který od nové sezony vede Zdeněk Vítek, jenž nahradil Jindřicha Šikolu, je ve velké euforii. Po dalším vítězství má na dosah zisk malého křišťálového glóbu pro královny štafet. Poslední týmový závod se jede v Kontiolahti na mistrovství světa.

„Samozřejmě jsem hrozně ráda. Věřila jsem, že to zvládneme dobře, ale že až tak dobře, to by mě nenapadlo. To pak lze i lépe snášet třeba dopingovou kontrolu, kterou už mám taky za sebou,“ řekla Soukalová pro oficiální web českého biatlonu.

Chvíle obav ale nezažila na střelnici jen jablonecká biatlonistka. Strach měla také finišmanka Veronika Vítková, která na své úvodní ležce minula hned první dvě rány.

Vítková už měla prostor i na chyby

„Vítr se točil a špatně jsem vyhodnotila situaci a cvakla si vlevo, pak jsem to musela vrátit. Trochu jsem si to zkomplikovala,“ vysvětlila Vítková, která přiznala, že měla problémy i na stojce. A to konkrétně s únavou. "Nohy se mi trochu třásly, ale zůstávala jsem v klidu. Měly jsme náskok a zůstal mi prostor na chyby," dodala biatlonistka z Jilemnice.

Vítková vždy slízne coby finišmanka smetanu, výkony svých kamarádek na prvních třech úsecích si ale nemůže vynachválit. „Jsem napjatá, ale ne nervózní. Holky jezdí perfektně a práci mi hodně usnadňují," pochválila reprezentační kolegyně.

reklama