reklama

Soukup a Landová jsou mistry v biatlonu na horských kolech

Jitka Landová. Jitka Landová. autor: CPA Eduard Erben
Jaroslav Soukup obhájil titul mistra republiky v biatlonu na horských kolech, závod žen v Jablonci nad Nisou vyhrála Jitka Landová.

Jablonec - Jaroslav Soukup obhájil titul mistra republiky v biatlonu na horských kolech, závod žen v Jablonci nad Nisou vyhrála Jitka Landová.

Za Soukupem skončil o 18 sekund druhý Michal Šlesingr, Landová porazila stříbrnou Gabrielu Soukalovou skoro o půl minuty.

Landová v týdnu obhájila bakalářskou práci na Masarykově univerzitě v Brně a čekají ji státnice. "Přiznám se, že teď jsem asi trochu více studentkou než biatlonistkou," řekla spolupracovníkovi ČTK. "Loni jsem nestartovala, předloni upadla a ještě předtím píchla. Fyzicky to bylo hodně těžké, ale těší mě, jak jsem to zvládla," radovala se z premiérového titulu.

Šlesingr prohrál jen se Soukupem a byl s druhým místem spokojený. "Střelba 1-0 není na tuto část přípravy špatná a navíc kolo není právě mojí nejsilnější disciplínou. Raději mám kolečkové lyže nebo tréninkové volno, tam dokážu hodně zabrat,? smál se rodák z Letohradu.

reklama