reklama

Biatlonisté znovu útočí na medaili, do akce jde i Strachová

Jaroslav Soukup má v pondělí velkou šanci na zisk další medaile Jaroslav Soukup má v pondělí velkou šanci na zisk další medaile autor: ČTK
Českými želízky v ohni pondělního programu jsou biatlonisté Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec, v superkombinaci se bude chtít ukázat Šárka Strachová.

Praha - České zápolení na olympijských hrách v Soči začalo povedeným víkendem, které přineslo hned dvě medaile. A rovnou zkraje nového týdne se může tato sbírka rozrůst.

Do akce vyrážejí už podruhé biatlonisté nebo sjezdařka Šárka Strachová.

Právě Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec jsou ve stíhacím závodu na 12,5 km horkými adepty na skvělý výsledek, který by mohl přinést další cenné kovy.

Další útok na medaili v biatlonu

Vstříc rekordní třinácté medaili vyjede jako lídr Ole Einar Björndalen. Soukup, bronzový z úvodního sprintu, vyrazí na trať jako třetí o pouhých šest sekund zpět, patnáctisekundový odstup bude mít Ondřej Moravec.

Okruh medailových kandidátů je však hodně široký, do jedné minuty se vešlo třiadvacet biatlonistů a například lídr Světového poháru Francouz Martin Fourcade určitě může rychle smazat manko ze sobotní premiéry.

"Jsem zvědavý, jak to zvládnu. Bude to ale náročné. Lidi jsou hodně blízko, bude to skoro hromadný závod," řekl Soukup, které se v sobotu ziskem bronzu postaral o historicky první českou olympijskou medaili v biatlonu.

Strachová bude atakovat elitní desítku

Pondělní superkombinací začínají svůj olympijský program sjezdařky, mezi nimi i česká jednička Šárka Strachová, která si na pátečním zahájení užila roli vlajkonošky výpravy.

Před čtyřmi lety dojela Strachová, tehdy ještě pod dívčím jménem Záhrobská, sedmá. Jako elitní slalomářka získává především ve druhé části kombinace, což dokázala i v lednové superkombinaci SP v Zauchensee, kde skončila devátá díky nejlepšímu času ve slalomu. Proto bude důležité, jak zvládne sjezd.

"Ve sjezdu je všechno, jsou tam prudké i mírné pasáže, skoky, ale nepovažovala bych ho za extrémně těžký," řekla Strachová.

Zlato z Vancouveru obhajuje Němka Maria Höflová-Rieschová a je i největší favoritkou. Na stupně vítězů pomýšlejí Rakušanky v čele s Michaelou Kirchgasserovou a Nicole Hospovou. Medailové ambice má Slovinka Tina Mazeová, ve zmíněné kombinaci v SP v Rakousku byla druhá Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová.

Hokejistům začne náročná aklimatizace

Po Ondřeji Hymanovi zamíří do sáňkařského koryta Vendula Kotenová. Začíná i rychlobruslení na krátké dráze s Kateřinou Novotnou a Vojtěchem Loudínem.

Trenér Alois Hadamczik se už těší na to, že po příletu leteckých speciálů bude mít konečně na tréninku kompletní tým pro hokejový turnaj. Většina hráčů se však vinou vleklého přesunu ze zámoří bude muset vyrovnávat se změnou obvyklého biorytmu a náročnou aklimatizací.

reklama