reklama

SP v Liberci se pojede na 10 a 15 kilometrech

Zachrání sněžná děla Světový pohár v Liberci? Zachrání sněžná děla Světový pohár v Liberci? autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
V případě nutnosti by se program mohl ještě změnit

Liberec - Potvrzeno, skiatlon se příští týden v okolí Liberce nepojede. Místo toho se nedaleko Ještědu uskuteční závody na deset kilometrů volnou technikou žen a patnáct kilometrů volnou technikou mužů.

Organizační výbor v čele s prezidentkou Kateřinou Neumannovou se na tom v pátek ráno dohodl se šéfem běžeckého úseku Mezinárodní lyžařské federace Jürgem Capotem.

"Dnes ráno jsme se dohodli s tím, že v případě nutnosti by se to mohlo ještě změnit. Ale to je málo pravděpodobné. Program sdruženářů upřesníme až příští týden, nejspíš ve středu,"citoval Kateřinu Neumannovou server sportovnínoviny.cz s odvoláním na ČTK.

Čtěte také:
Neumannová SP nevzdává, sníh doveze. A přeje si inverzi
Bahno místo sněhu. U Liberce prý zaspali organizátoři

Přípravy na Světový pohár v Liberci 2008 Přípravy na Světový pohár v Liberci 2008 Prohlédněte zde

V libereckém Vesci vznikne z dovezeného sněhu dvouapůlkilometrový okruh, k tomu je potřeba navézt na tratě zhruba 10 tisíc kubíků sněhu. Organizátorům má s uskutečněním SP pomoci i počasí. To sice nebude úplně příznivé, ale jeho inverzní charakter by měl zajistit, aby v níže položeném Vesci navezený sníh vydržel.

"Jsme moc rádi, že se tyto závody nakonec budou moci uskutečnit. Sice nám nepřeje počasí, ale organizační výbor odvádí dobrou práci a jsem si jist, že tratě připraví dobře," "Změna programu kvůli nedostatku sněhu byla nutná," prohlásil šéf běžců Capol v tiskové zprávě.

Okruh vznikne na asfaltových tratích v létě určených pro kolečkové lyže. Trať původně plánovaná pro závody SP běžců je nyní pokrytá blátem a sníh by na ní nemusel zůstat.

Příští týden v sobotu by závod mužů na 15 kilometrů volnou technikou měl začít v 10:15, ženy by se měly vydat na trať ve 14 hodin. Nedělní sprint dvojic se má uskutečnit podle původního plánu.

reklama