reklama

Ztratila se olympijská medailistka. Španělé pohřešují senzační hrdinku bílých svahů

Španělští policisté při pátrání po Blance Ochoaové Španělští policisté při pátrání po Blance Ochoaové autor: ČTK
Jediná španělská sjezdařka s olympijskou medailí Blanca Fernándezová Ochoaová je už více než týden nezvěstná. Policie se při pátrání po šestapadesátileté někdejší hvězdě bílých svahů obrátila s prosbou o pomoc na veřejnost a rozjela rozsáhlou pátrací akci. Zapojily se do ní i desítky dobrovolníků.

Ochoaová se stala hrdinkou Španělska v roce 1992, kdy na olympiádě v Albertville získala bronz ve slalomu. Navázala tak na bratra Francisca, jenž o dvacet let dříve na hrách v Sapporu vybojoval zlato ve slalomu. Od té doby španělské sjezdové lyžování na další medaili čeká.

Policie v prohlášení uvedla, že Ochoaová byla naposledy spatřena 23. srpna v madridském obvodu Aravaca. Do pátrání se po výzvě zapojily desítky lidí a hledají v oblasti turistických stezek v Cercedille, kde bylo v neděli na parkovišti nalezeno auto Ochoaové.

V rámci Světového poháru lyžařka z Madridu vyhrála čtyři závody.

Oběti bohu rychlosti: francouzské prokletí, miláček davu Simoncelli či legenda Senna Oběti bohu rychlosti: francouzské prokletí, miláček davu Simoncelli či legenda Senna Prohlédněte zde
reklama