reklama

Špindl má nejlepší podmínky pro lyžování

Díky inverzi leží největší kus technického sněhu ve Vítkovicích, pouhých 640 m.n.m. Ve vyšších polohách Krkonoš svítilo v minulých dnech sluníčko a bylo teplo. Díky inverzi leží největší kus technického sněhu ve Vítkovicích, pouhých 640 m.n.m. Ve vyšších polohách Krkonoš svítilo v minulých dnech sluníčko a bylo teplo. autor: Ludvík Hradilek
Praha - Lyžaři si o víkendu zimních radovánek užijí jen poskrovnu. Zřejmě nejlepší podmínky jsou ve Špindlerově Mlýně.

Ve Špindlu leží na zprovozněných sjezdových tratích přibližně 30 centimetrů sněhu. Tamní lyžařské středisko nabízí alespoň částečný provoz.

Na ostatních místech se lyžuje jen na technickém sněhu a v provozu je vždy jen pár sjezdovek.

Ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku jsou zprovozněny sjezdové tratě Malý hank, Stoh, Horní Mísečky a několika dalších.

"V pátek chceme spustit vlek v horních partiích Medvědína, v případě dobrých podmínek jsme připraveni pokračovat v zasněžování technickým sněhem," řekl Jiří Beran, ředitel společnosti provozující vleky ve Špindlerově Mlýně. Předpověď počasí na víkend je ale pro lyžaře nepříznivá.

Na Čertově hoře v Harrachově jezdí podle Milana Goče jen 400 metrů dlouhý vlek vedle lanovky a upravená je dolní část červené sjezdovky. U vleku jsou až půlhodinové fronty.

Pouze na umělém sněhu a jen na několika místech si budou moci o víkendu zajezdit lyžaři v nejvyšších moravskoslezských horách Jeseníkách.

V provozu jsou dva vleky v Karlově, lanovky v Branné a na Ramzové, vlek v Dolní Moravě a Koutech nad Desnou. O víkendu by se mohlo lyžovat i na Paprsku.

Jen velmi omezené možnosti budou mít lyžaři na Šumavě.

Největší šumavský sjezdařský areál Špičák je mimo provoz. Také Zadov a Lipno jsou téměř bez sněhu. O víkendu by se tak mělo lyžovat jen na třech sjezdovkách na Železnorudsku.

Je to bída

V Krušných horách na Karlovarsku se vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám dá lyžovat pouze v Božím Daru a na Klínovci. Prognóza pro nadcházející víkend je ale kvůli dalšímu očekávanému oteplení dost nejistá.

V Orlických horách částečný provoz hlásí Deštné i lyžařský areál v Říčkách, kde je možné lyžovat na 1200 metrů dlouhé červené sjezdovce. V provozu je tam také nově vybudovaná lanovka.

Společnost Snowhill, která je největším provozovatelem lyžařských center v zemi, láká na ideální lyžování bez front na Ještěd, ale i tam jezdí jen jediná, 400 metrů dlouhá sjezdovka F 10.

Jediným místem na Vysočině, kde je možné lyžovat, je sjezdovka na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Jediným místem v Pardubickém kraji je Dolní Morava na Orlickoústecku.

Ve Zlínském kraji si lyžování lidé trochu užijí jen na Vsetínsku, kde na asi desítce svahů leží v průměru 20 centimetrů technického a přírodního sněhu.

reklama