reklama

Sportovci se bojí o zimní centra, chtějí pád šéfa ČSTV

Iniciativa Český sport 2011 má obavy o prodej krkonošských areálů ČSTV

Praha - Zástupci 44 sportovních svazů, kteří v iniciativě Český sport 2011 postupně vytvářejí konkureční sdružení vůči ČSTV, na úterní schůzce schválili žádost o svolání mimořádné valné hromady ČSTV. Na ní chtějí na podzim odvolat současné vedení v čele s Pavlem Kořanem a zvolit nové. Zároveň chtějí prosadit návrh na změnu organizace ČSTV, kterou zejména po zkušenostech s případem zkrachovalé Sazky považují za nefunkční.

Iniciativu Český sport 2011 tvoří svazy, které jsou zároveň členy ČSTV, ale už dlouhou dobu tvoří opozici vůči Kořanově vedení, blízkému někdejšímu šéfovi Sazky Aleši Hušákovi.

Čtěte také:

Iniciativa svým návrhem na valnou hromadu reagovala nově také na vyjádření Pavla Kořana, který naznačil, že ČSTV bude muset prodat některý svůj majetek. Kořan výslovně zmínil krkonošská horská střediska v Peci, Harrachově a Špindlerově Mlýně, za která by podle jeho slov ČSTV mohl očekávat až miliardu korun.

ČSTV by si podle svého současného šéfa naopak měl nechat plavecký stadion Podolí nebo centrum v Nymburku.

Předseda veslařského svazu a místopředseda českého olympijského výboru Jiří Kejval varoval před tm, aby se ČSTV za Kořanem naznačených podmínek zbavovalo svého majetku.

ČSTV, někdejší většinový majitel Sazky, měl poslední valnou hromadu v dubnu v Nymburku, na ní se ale delegáti po bouřlivé debatě nedokázali dohodout na budoucnosti loterijní firmy, která pak skončila v konkurzu.

reklama