reklama

#PrayForParis. Podporu vyjádřili Jágr, Djokovič, Ronaldo i Bolt

Solidarita lidí se šíří napříč kontinenty. Solidarita lidí se šíří napříč kontinenty. autor: Reuters
Celý sportovní svět se v posledních dnech sjednotil, aby vyjádřil podporu obyvatelům Paříže a celé Francii, která se stále vzpamatovává z pátečního teroristického útoku.

Praha - Celý sportovní svět se v posledních dnech sjednotil, aby vyjádřil podporu obyvatelům Paříže a celé Francii, která se stále vzpamatovává z pátečního teroristického útoku.

Rozhořčení, zloba, bezmoc, smutek. To jsou nejčastější přívlastky spojované s hrůzným a všemi odsuzovaným činem v hlavím městě země galského kohouta. Svou podporu na sociálních sítích nevyjadřují jen jednotlivci i celé sportovní kluby, svazy a státy.

Z českých sportovců byli vidět například Petra Kvitová a Jaromír Jágr. Z francouzských pilot F1 Romain Grosjean či fotbalista Thierry Henry. Z ohromné škály sportovců světových pak třeba Cristiano Ronaldo, Novak Djokovič, Usain Bolt, LeBron James, Lewis Hamilton, hokejový brankář Henrik Lundqvist či golfista Jordan Spieth. Po zadu pak nezůstaly ani kluby. V NHL i NBA se před všemi zápasy držela minuta ticha.

reklama