reklama

Američan zakládá nadaci pro sportování českých dětí. Snad inspiruje další, doufá šéf ČOV

Ambasadoři projektu Sport2Life Ambasadoři projektu Sport2Life autor: Sport2Life
Společnost Odien, která v Česku vlastnila Avii, Čedok a bylo o ní slyšet také, když FAČR zvažovala výstavbu národního fotbalového stadionu v Letňanech, založila nadaci na podporu sportu. V první fázi jde o několik milionů korun. Podobně aktivní je firma v Chorvatsku a Turecku.

Praha - Investiční skupina Odien chce podpořit sportování dětí zásadními "sponzorskými penězi". Společnost, která v Česku působí přes deset let a kterou založil Američan Michael Saran z bohaté a současně sportovně orientované rodiny, vybuduje zároveň vlastní agenturu a projekt Sport2Life, který by měl postupně kromě podpory existujících sportovních svazů a turnajů sám stavět hřiště a haly a pořádat různé sportovní akce.

Prvním konkrétním výstupem bude cílená podpora turnajů v minivolejbale a minibasketbale, které bude v příštím roce spolupořádat volejbalový a basketbalový svaz. "Příští rok na projekt Sport2Life věnujeme asi sedm milionů korun a budeme sami vyhledávat, případně budeme chtít přijímat nabídky na další podobné akce," říká Saran.

"Jedním z úkolů našeho výboru je zlepšit financování a obecně podmínky pro sportování a pohyb dětí v Česku. K tomu je zapotřebí stát, ale i podnikatelé a korporace. Věřím, že projekt Sport2Life a Michael Saran, který za ním stojí, budou inspirovat i další podnikatele," poznamenává šéf ČOV Jiří Kejval.

Iniciátor projektu Saran se spojil i se známými a úspěšnými sportovci. Ti budou nadaci pomáhat v roli ambasadorů a konzultantů. Sport2Life podpoří i olympijský vítěz ze Salt Lake City v akrobatických skocích na lyžích Aleš Valenta. Dále lyžařka - mistryně světa Šárka Strachová či fotbalová legenda Vladimír Šmicer a další.

Odien je podobně aktivní také v dalších zemích, kde působí - v Turecku a Chorvatsku. I tady sází na spojení se sportovními celebritami, jako je vítěz olympiády a mistr světa v házené Ivano Balič, fotbalový brankář Stipe Pletikosa nebo výškařka Blanka Vlašičová.

To je Čechů slavné plémě. Sportovci na akcích ČUS uslyší i druhou sloku písně Kde domov můj To je Čechů slavné plémě. Sportovci na akcích ČUS uslyší i druhou sloku písně Kde domov můj Čtěte zde

Bratr Michaela Sarana Sadettin byl na začátku milénia jedním z členů topmanagementu fotbalového klubu Fenerbahce Istanbul. Dnes je jeho společnost Saran Media jednou z nejvlivnějších společností na mediálním a sportovně-mediálním trhu v Turecku a okolních zemích. Firma také v zemi vybudovala několik škol a sportovních hřišť.

Hlavní aktivitou Odienu v tuzemsku je dnes development a projekty výstavby nemovitostí. V Letňanech Odien vlastní přes 60 hektarů plochy v bývalém areálu výrobce aut Avia. Na tuto nemovitost firma nyní zpracovává projekt jeho renovace a nové výstavby, který počítá také se školou a sportovišti. Ta spolu s parkem budou představovat až desetinu celkové rozlohy areálu.

Společnost Odien dříve v České republice vlastnila cestovní kancelář Čedok a skrze ni sponzorovala sport i na profesionální úrovni.

Před dvěma lety, když fotbalový svaz zvažoval plány na výstavbu národního fotbalového stadionu s kapacitou kolem 40 tisíc lidí, byl areál v Letňanech v majetku Odienu lokalitou, kde se zvažovalo, že by stadion mohl vyrůst. Později se plány svazu změnily a ve stínu dotační kauzy kolem někdejšího předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty nápad utichl úplně.

Koukalová si pro korunu královny přišla s hlubokým výstřihem. I to ukázal Sportovec roku 2017 Koukalová si pro korunu královny přišla s hlubokým výstřihem. I to ukázal Sportovec roku 2017 Prohlédněte zde
reklama