reklama

Špotáková je ve finále MS, stačily jí dva pokusy

Špotáková se zbavila nervozity a je v dalším velkém finále Prohlédněte si fotografie z dnešního dění na atletickém MS v Pekingu, jemuž z českého pohledu dominovala kvalifikace oštěpařek s Barborou Špotákovou. Foto: ČTK
Barbora Špotáková hodila třetí nejlepší pokus kvalifikace, naopak Maria Abakumovová do finále neprošla.

Peking - Dva hody potřebovala ke kvalifikaci do nedělního finále mistrovství světa v atletice česká oštěpařka Barbora Špotáková.

Česká medailová naděje po prvním hodu, který měřil jen 60,62 metru, poslala oštěp do vzdálenosti 65,02 a v pohodě překonala kvalifikační limit.

"Přepadla mě obrovská nervozita před prvním hodem. Proto byl ten první hod příšerný. V druhém jsem se už uklidnila, protože jsem si řekla, že to přeci jen umím. Ideální to ale technicky nebylo," řekla České televizi olympijská šampionka.

"Musím si ten rozběh hodně kontrolovat, protože místní rychlý povrch příliš nesedí těm, kteří mají delší rozběh," plánuje si česká atletka před finále. "Musím být v pohodě a vyjde to."

Abakumovová končí

Nejlepší výkon v páteční kvalifikaci předvedla německá oštěpařka Christina Hussongová, jíž naměřili bez osmi centimetrů 66 metrů. Špotákové výkon stačil na celkové třetí místo.

Až posledním třetím pokusem se mezi dvanáctku nejlepších prodrala jedna ze spolufavoritek závodu Christina Obergföllová, jež dvakrát přešlápla. "To byla hra nervů, takhle se mi už dlouho nohy neklepaly," přiznala německá oštěpařka. "Ale do finále mě to posílí, příprava byla dobrá," doplnila.

Mezi elitu se naopak neprodrala Ruska Maria Abakumovová, jež před sedmi lety v Pekingu bojovala se Špotákovou o olympijské zlato.

Finále oštěpu je na programu v závěrečný den šampionátu, začít by mělo v neděli ve 12:45.

reklama