Spurs vyhráli podesáté v řadě, poradili si s Veselého týmem

3. 2. 2013 10:29
Český hráč Jan Veselý strávil na palubovce v dresu poraženého celku necelých šest minut a do statistik si zapsal jeden doskok a dvě osobní chyby.
San Antonio je nejlepším týmem NBA.
San Antonio je nejlepším týmem NBA. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté San Antonia potvrdili pozici současného jedničky NBA desátým vítězstvím za sebou, které si připsali v sobotním utkání proti nejhoršímu týmu soutěže Washingtonu v poměru 96:86. Český hráč Jan Veselý strávil na palubovce v dresu poraženého celku necelých šest minut a do statistik si zapsal jeden doskok a dvě osobní chyby.

Spurs vedli v poločase už o 25 bodů, poté trochu zvolnili. Do druhé poloviny zápasu již nezasáhla opora San Antonia Tim Ducan, který si pochroumal pravé koleno a kotník. "Je v pohodě. Není to nic vážného," řekl po utkání novinářům jeho spoluhráč Tony Parker, jenž byl s 19 body a 12 asistencemi tahounem vítězů. Za Washington nastřílel 21 bodů John Wall.

Oklahoma prohrála v Clevelandu

Zraněním skončil sobotní zápas i pro nováčka v dresu Charlotte Michaela Kidda-Gilchrista na palubovce Houstonu. Druhý hráč loňského draftu zůstal po srážce se spoluhráčem Jeffem Taylorem několik minut nehybně ležet a poté s ochranným límcem odjel kvůli podezření na poranění krční páteře do nemocnice. Houston vyhrál 109:95 především díky výkonu Jamese Hardena, jenž si připsal první trible-double v kariéře zásluhou 21 bodů, 11 doskoků i asistencí.

Ztratil nejbližší pronásledovatel San Antonia, basketbalisté Oklahomy prohráli v Clevelandu 110:115. Hvězdou zápasu byl dvacetiletý rozehrávač Kyrie Irving, jenž pomohl k cennému vítězství domácích 35 body. K neudržení byl především v závěru zápasu, když za necelé tři minuty nasázel 13 bodů.

"Je to zabiják," komentoval jeho výkon spoluhráč Marreese Speights, jenž přispěl 21 body. Oklahomě, která dorazila s vizitkou nejlepšího týmu na hřištích soupeřů, nepomohlo 60 bodů střeleckého dua Kevin Durant (32), Russell Westbrook (28).

Výsledky NBA:

Atlanta - Chicago 76:93, Cleveland - Oklahoma City 115:110, Golden State - Phoenix 113:93, Houston - Charlotte 109:95, Milwaukee - Orlando 107:98, Minnesota - New Orleans 115:86, New York - Sacramento 120:81, Portland - Utah 105:99, San Antonio - Washington 96:86 (za hosty Veselý 1 doskok).

4. Portland 47 24 23 51,1
5. Minnesota 44 18 26 40,9