Srb Jokič předvedl nejrychlejší triple double v historii NBA

16. 2. 2018 9:42
Minnesota porazila Los Angeles Lakers 119:111 v zápase, který věnovala svému bývalému kouči Flipu Saundersovi, jenž podlehl v říjnu 2015 rakovině.
Srbský basketbalista Denveru Nikola Jokič
Srbský basketbalista Denveru Nikola Jokič | Foto: Reuters

New York - Srbský basketbalista Nikola Jokič z Denveru si připsal nejrychlejší triple double v historii NBA. Dvaadvacetiletému pivotovi k tomu ve čtvrtečním utkání na palubovce Milwaukee stačilo 14 minut a 33 sekund. Dosavadní rekord Jima Tuckera z roku 1955 měl hodnotu 17 minut. Jokič nakonec k vítězství Denveru 134:123 přispěl 30 body, 17 asistencemi a 15 doskoky.

V Milwaukee se Jokičovi daří, před rokem tam zaznamenal svůj první triple double. Ve čtvrtek přidal pátý v sezoně a jedenáctý celkem. "Dařilo se mi a padalo mi to tam. Žádnou extra motivaci nebo něco takového jsem necítil. Hrál jsem jako vždycky, možná jsem byl jen trochu agresivnější," řekl Jokič.

Pozadu nezůstala ani domácí mladá hvězda Janis Adetokunbo. Řecký basketbalista nasbíral 36 bodů, 11 doskoků a 13 asistencí a devátým triple doublem překonal klubový rekord legendárního Kareema Abdula-Jabbara.

Hosté vyhráli i díky výborné střelbě z dálky - 24 trojkami ze 40 pokusů vyrovnali denverský rekord a zaostali o jediný tříbodový koš za ligovým maximem. Výrazný podíl na vítězství Nuggets měli rovněž Gary Harris s 28 body a Jamal Murray, autor 26 bodů.

"Když dostanete od sedmi protihráčů nejméně dvě trojky a od každého ze základu minimálně tři, máte problém. Zaslouží uznání, že se dostali k tolika volným střelám," řekl dočasný kouč Milwaukee Joe Prunty.

Minnesota porazila Los Angeles Lakers 119:111 v zápase, který věnovala svému bývalému kouči Flipu Saundersovi, jenž podlehl v říjnu 2015 rakovině. Taj Gibson pomohl k výhře nejlepším střeleckým výkonem v sezoně v podobě 28 bodů.

Výsledky NBA:

Milwaukee - Denver 123:134, Minnesota - LA Lakers 119:111.

Severozápadní divize:

1. Minnesota 61 36 25 59,0