reklama

Stařecká demence? Briggs si chce udělat z Klička svoji holku

Poslední vítězství Shannona Briggse.
Stárnoucí boxerští šampioni touží po současných hvězdách.

Praha – Všem je hodně přes čtyřicet, přesto mají stále ty nejvyšší cíle. Trio amerických boxerských legend Roy Jones Jr., Antonio Tarver, Shannon Briggs a k nim panamský býk Guillermo Jones chtějí ještě jednu titulovou šanci.

Prvně jmenovaný v noci na neděli zbil svého krajana Paula Vasqueze v prvním kole a čeká na to, zda si jej všimne šampion WBO v křížové váze Marco Huck. Němec se srbskými kořeny touží prorazit za velkou louží a přestože má již na 12. června domluvený duel s neporaženým Polákem Krzysztofem Glowackim do Chicaga, následná bitva s bývalým nejlepším boxerem světa by dávala smysl.

Jones Jr. chce chybějící titul

Pro již šestačtyřicetiletého Jonese Jr. je totiž právě křížová divize zakletá. Titul mistra světa získal ve střední, super střední, polotěžké i těžké divizi, v křížové ale nikoliv. Huckovi by pak duel s ním rozhodně pomohl v jeho zámořské misi. Problém ale je, že Jones zatím nefiguruje mezi patnáctkou nejlepší organizace WBO, ze které si musí šampion vybírat své soupeře.

Podobný problém nemá Briggs, který je o tři roky mladší než Jones. V ratingu WBA těžké váhy mu patří už šestá pozice a tak může nadále snít o bitvě s (nejen) jejím králem, Ukrajincem Vladimirem Kličkem. Zvláště, když v noci na sobotu přidal bijec přezdívaný „Kanón“ další knockoutovou výhru v prvním kole, již šestou ze sedmi vítězných duelů od svého loňského návratu.

Briggs porazil dalšího veterána

Co na tom, že se tak stalo proti osmačtyřicetiletému maďarskému „dědkovi“ Zoltanu Petranyimu. „Udělám si z Klička svojí holku, moje pěsti ho zničí,“ nechal se slyšet Briggs ještě v ringu hotelu Sortis v panamském hlavním městě Panama City. Tam se mu ale postavil do cesty „nečekaný“ soupeř – místní rodák Guillermo Jones.

„Tygr“, jak je přezdívaný Briggsův vrstevník, má za sebou dvouletou pauzu kvůli dopingovým prohřeškům, mnozí jej ale stále považují za elitního a extrémně nebezpečného bijce pro špičku křížové, i těžké váhy. Na jeho výzvu ale do letoška poslední americký šampion těžké váhy příliš ochotně nereagoval.

V hledáčku má totiž někoho jiného, šestačtyřicetiletého krajana Antonia Tarvera, aktuálně číslo osm na světovém žebříčku těžké váhy. Filmový soupeř šedesátiletého Rockyho a několikanásobný mistr světa v polotěžké váze si s Briggsem vyměňuje skrze sociální sítě „milostné pozdravy“ a zdá se, že by na jejich duel mohlo skutečně dojít.

Ať již toto čekání a pošťuchování zmíněné čtyřky dopadne jakkoliv, většina fanoušků i expertů je nebere příliš vážně a považuje jejich výkřiky spíše coby počáteční nástup „stařecké demence“, jak zní v jednom z textů od prestižního boxerského novináře Michaela J. Woodse, než reálné hrozby výše zmíněným šampionům Huckovi s Kličkem.

reklama