reklama

Startuje biatlonové mistrovství Evropy. Osm Čechů se na něm bude prát o místenky na MS

Jessica Jislová Jessica Jislová autor: ČTK
Nejzkušenějším závodníkem je medailista z mistrovství světa i olympijských her Jaroslav Soukup, s kterým jsou v sestavě Adam Václavík, Lukáš Kristejn a Matěj Krupčík. V týmu žen figurují Ludmila Horká, Jessica Jislová, Jitka Landová a Barbora Tomešová.

Ťumeň - O tři volná místa v nominaci na mistrovství světa budou bojovat čeští biatlonisté na mistrovství Evropy, které tradičně vynechávají nejlepší závodníci. Ti už se připravují na březnový světový šampionát v Oslu. ME v ruské Ťumeni začne dnes v 11:00 závodem smíšených dvojic.

Češko bude reprezentovat osm nadějí. Nejzkušenějším závodníkem je medailista z mistrovství světa i olympijských her Jaroslav Soukup, s kterým jsou v sestavě Adam Václavík, Lukáš Kristejn a Matěj Krupčík. V týmu žen figurují Ludmila Horká, Jessica Jislová, Jitka Landová a Barbora Tomešová.

V nominaci mužů pro mistrovství světa jsou dvě volná místa, o která bojují s Tomášem Krupčíkem, který na ME nestartuje, hlavně Soukup a Václavík. U žen chybí zaplnit jedno místo a adeptkami jsou především Jislová, Landová a Tomešová.

"Přáním je prosadit se minimálně na velké pódium," řekl trenér mužů pro ME Aleš Ligaun na webu biatlonového svazu. To znamená skončit v některém ze závodů do šestého místa. "Rádi bychom měli také co největší zastoupení v závodu s hromadným startem," doplnil Marián Málek, který vede výběr žen.

Evropský šampionát začne středečními závody smíšených dvojic a smíšenými štafetami. Ve čtvrtek jsou na programu sprinty a po pátečním dnu volna vyvrcholí ME víkendovými stíhačkami a závody s hromadným startem.

reklama