reklama

Šťastná třináctka. Kopecký si připsal další triumf v českých soutěžích, ovládl Rallye Šumava Klatovy

Jan Kopecký, Pavel Dresler (Škoda Fabia R5) Jan Kopecký, Pavel Dresler (Škoda Fabia R5) autor: Jiří Šimeček
Vítězná série továrního jezdce Škody Jana Kopeckého na domácích tratích pokračovala i na Rallye Šumava Klatovy. Úřadující šampion ovládl druhý díl mistrovství republiky s náskokem 47 sekund před Václavem Pechem, třetí skončil Jan Černý.

Klatovy - Jan Kopecký si vítězstvím v Rallye Šumava Klatovy připsal v domácím mistrovství třináctou výhru za sebou. Pětatřicetiletý jezdec vyhrál stylem start - cíl.

To byla Rallye Šumava: Landa pózující i jedoucí, suverénní Kopecký i expilot formule 1 To byla Rallye Šumava: Landa pózující i jedoucí, suverénní Kopecký i expilot formule 1 Prohlédněte zde

Do vedení se dostal hned v první páteční rychlostní zkoušce a první místo už neopustil. Nezastavila jej ani patnáctisekundová penalizace, trestné sekundy navíc dostali i Pech s Černým.

Zatímco o výhře Kopeckého v 52. ročníku soutěže nebylo pochyb, o druhé místo se bojovalo. V pátek na tom byl lépe Černý, v sobotu jej ale Pech i díky třem nejrychlejším časům v erzetách předstihl. V cíli oba jezdce dělilo 25 sekund.

Šampionát bude pokračovat třetím dílem 19. a 20. května, kdy se pojede Rallye Český Krumlov.

Rallye Šumava Klatovy, druhý závod seriálu TrueCam mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:19:34,5, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -47,1, 3. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -1:12,5, 4. J. Szeja, M. Szeja (Pol./Ford Fiesta R5) -2:06,7, 5. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -2:38,0, 6. Tarabus, Machů (Škoda Fabia S2000) -3:00,2, 7. M. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) -3:00,9, 8. Štajf, Rajnoha (Škoda Fabia R5) -4:12,2.

reklama