ANKETA Štěpánek je borec roku 2012. Souhlasíte?

Projděte si 20 výkonů českých sportovců, které Aktuálně.cz nominovalo na výkon roku 2012.
RADEK ŠTĚPÁNEK - TENIS.             Ve finále Davis Cupu získal rozhodující třetí bod ve dvouhře proti Nicolasi Almagrovi, ačkoliv nebyl favoritem a stál proti 11. nejlepšímu hráči světa. Jeho bojovnosti si všiml i slavný fotbalový trenér Mourinho, který ho dal za příklad hráčům Realu Madrid.
TOMÁŠ BERDYCH - TENIS              Ve finále Davis Cupu získal jeden a půl bodu, navíc postoupil opětovně na Turnaj mistrů.
JAROMÍR JÁGR - HOKEJ               Při výluce NHL dokázal na Kladně postavit tým hvězd, který pravidelně vyprodával stadiony v extralize. Sám ve čtyřiceti letech udivuje střeleckými a nahrávačskými výkony. Výkonem roku je, jak dokáže skloubit roli majitele a hráče a z průměrného klubu udělat kandidáta na přední příčky.
PETRA KVITOVÁ - TENIS             Vůdčí postava českého fedcupového týmu, i když ve finále proti Srbsku ji vydatně pomohla Lucie Šafářová. Drží se stále ve světové desítce žebříčku WTA, ačkoliv ji pronásledovaly zdravotní problémy.
13. 12. 2012 11:00
Hlasujte v anketě Aktuálně.cz, kdo podle vás podal v kalendářním roce 2012 z český sportovní výkon roku.

Praha - Kdyby volili Sportovce roku 2012 čtenáři Aktuálně.cz, stal by se jím díky svému heroickému výkonu ve finále Davis Cupu Radek Štěpánek.

V anketě, která probíhá na facebookovém profilu Aktuálně.cz (viz zde), totiž čtyřiatřicetiletý rodák z Karviné zatím získal skoro třetinu všech hlasů.

Konkurencí mu přitom jsou třeba zlatí medailisté z Londýna Barbora Špotáková, Jaroslav Kulhavý, nebo David Svoboda a Miroslava Knapková.

Druhé místo za populárním "Štěpcem" nicméně zatím drží "holinkové" duo stříbrných medailistek z olympijských her Andrea Hlaváčková - Lucie Hradecká.

Za nimi se na pomyslných stupních vítězů umístil již zmíněný biker Kluhavý, který na olympiádě pro Česko vybojoval jednu ze čtyř zlatých medailí.

A komu byste dali hlas vy? Není pro vás větším borcem roku Jaromír Jágr? Nebo Martina Sáblíková? A co David Svoboda, Simona Baumrtová nebo fotbalisté Plzně? Hlasovat můžete zde.