reklama

Štěpánek: Je to krev do žil. Vždycky vstanu a jdu bojovat

Radek Štěpánek v náručí svého indického partnera Leandera Paese. Radek Štěpánek v náručí svého indického partnera Leandera Paese. autor: Reuters
Zadostiučiněním je pro tenistu Radka Štěpánka deblový grandslamový titul z US Open.

New York - Zadostiučiněním je pro tenistu Radka Štěpánka deblový grandslamový titul z US Open.

Český hráč dnes ovládl čtyřhru v New Yorku s indickým partnerem Leanderem Paesem a hned z Flushing Meadows mířil na letiště, aby se co nejdříve připojil k daviscupovému týmu před semifinále proti Argentině.

Pro Štěpánka je druhý grandslamový triumf ve čtyřhře v kariéře velmi cenný.

"Je to krev do žil, velký úspěch. Být grandslamovými vítězi je fantastické, pro to člověk tenis hraje," řekl čtyřiatřicetiletý tenista Radiožurnálu.

Úspěšný návrat po operaci páteře

Letošní rok přitom začal pro Štěpánka zle. V Austrálii se mu vrátil problém s krční páteří, který už kdysi měl, a musel na operaci. Lékaři mu odstranili část meziobratlové ploténky, která způsobovala oslabení horních končetin.

Rychle se ale zotavil, nabral zpět kondici i tenisový cit a titulem teď podtrhl svůj úspěšný návrat.

"Je to pro mě zadostiučinění poté, co jsem v sezoně prožil na kurtu i mimo něj. Je to ukázka, že se nevzdávám, vždycky vstanu a jdu bojovat," řekl karvinský rodák.

Teď chce vyhrát Turnaj mistrů

S Paesem měli velkou touhu ve Flushing Meadows uspět. Jejích cílem je postoupit na Turnaj mistrů a ten vyhrát.

"Protože Leander už má všechny grandslamové tituly i medaili z olympiády, ale Masters mu chybí," prozradil Štěpánek další cíl sezony pro česko-indický pár, který se na kurtu skvěle doplňuje i baví lidi.

V semifinále Štěpánek s Paesem vyřadili světové jedničky americké bratry Bryanovy a ve finále si poradili s rakousko-brazilským párem Alexander Peya, Bruno Soares.

"Od začátku jsme skvěle returnovali a doplňovali se ve všech aspektech hry," řekl český hráč. V polovině druhého setu si Peya poranil záda a hůř se hýbal. "Zápas to ovlivnilo, ale my jsme byli od začátku lepší a šli jsem si pro trofej," doplnil Štěpánek.

Štěpánek už se těší na Davis Cup

Proti Bryanům dávali Štěpánek s Paesem hodně najevo radost po vyhraných míčích a povzbuzovali se. Ve finále působili klidněji, až po mečbolu slavili vítěznými poskoky a Paes zvedl Štěpánka k nebi.

"Hodně hrajeme instinktem a cítíme, kdy je třeba být koncentrovaný, kdy se povzbuzovat. My spolu nemusíme mluvit a víme, co má druhý na mysli," popsal Štěpánek ideální tenisový vztah s Indem.

Štěpánek jel netradičně na zápas z hotelu už se sbalenými taškami. "To jsem udělal snad poprvé," řekl.

Důvodem bylo, že hned z areálu spěchal na letiště, aby co nejdříve přiletěl do Prahy a připravil se na semifinále Davis Cupu proti Argentině v O2 areně. "Už se nemůžu dočkat, až se k týmu připojím," těšil se.

V Davis Cupu nerozhoduje žebříček

Loni se stal Štěpánek hrdinou po zisku vítězného bodu ve finále proti Španělsku, díky kterému mají Češi po 32 letech v držení "salátovou mísu". Nyní mají šanci proti Argentině doma uspět a hrát o vítězství potřetí za pět let.

"Musíme jít bod po bodu. Davis Cup je specifické, nerozhoduje žebříček, ale momentální forma a jak se kdo dokáže připravit," vyřkl Štěpánek známou daviscupovou pravdu.

"Uděláme vše pro zisk tří bodů a je jedno, jestli získáme první tři body, nebo poslední tři body. Hlavně, aby byly," řekl Štěpánek.

reklama