Štěpánek poprvé vyhrál, v Mnichově zvládl drama s Južným

30. 4. 2013 13:42
Český tenista Radek Štěpánek slaví první vítězství od návratu na kurty po operaci krční páteře.
Radek Štěpánek.
Radek Štěpánek. | Foto: Reuters

Mnichov - Český tenista Radek Štěpánek slaví první vítězství od návratu na kurty po operaci krční páteře. Na turnaji v Mnichově zvládl velké drama s Rusem Michailem Južným. Sedmého nasazeného hráče vyřadil po setech 6:4, 5:7 a 6:4.

Oba hráči si šli v prvním setu po svých až do stavu 4:4. Pak Štěpánek vzal soupeři podání a následně brejk i potvrdil vlastním podáním.

Od druhé sady se mu ale tahle disciplína přestala dařit. Na začátku druhé sady brejknul Rusa znovu, ale hned mu zase gem vrátil po vlastních chybách. Naopak v koncovce ho o gem obral Južnyj a získal set v poměru 7:5.

V rozhodujícíc sadě se situace opakovala. Štěpánek měl možnost odskočit na 3:1, ale ztratil podání a bylo opět srovnáno. Tentokrát ale v koncovka patřila českému hráči. Dostal se do vedení 5:4 a utkání už doservíroval.

Jeho příštím soupeřem bude někdo z dvojice Troicki - Bachinger.