Štěpánek porazil Del Potra, vyhráli i Berdych a Kvitová

9. 8. 2012 7:00
Radek Štěpánek ve 2. kole turnaje v Torontu porazil bronzového medailistu z Londýna Juana Martína del Potra | Foto: Reuters

Toronto - Radek Štěpánek vyřadil ve druhém kole turnaje v Torontu bronzového olympijského medailistu Argentince Juana Martína del Potra.

Vstup do turnaje ve druhém kole se podařil i Tomáši Berdychovi, který otočil zápas s Francouzem Julienem Benneteauem.

Třiatřicetiletý Štěpánek zvládl v utkání proti svému turnajovému spoluhráči ze čtyřhry všechny klíčové okamžiky.

Když neudržel podání, po kterém by se v úvodním setu dostal už do vedení 5:3, ziskem dalších dvou gamů rychle rozhodl.

Ve druhé sadě pak dokázal srovnat nepříznivý stav 2:4 a lépe zvládl i tie-break. Argentince, s kterým má po dnešku příznivou bilanci 3:1 na zápasy, porazil za 111 minut a v příštím kole ho čeká Němec Tommy Haas.

Berdycha nezlomil ani prohraný 1. set

Berdych s Bennetauem výborně servírovali, a proto musel první set rozhodnout až tie-break, ve kterém česká jednička podlehla 10:12.

V dalších sadách se ale šestadvacetileté světové sedmičce vždy podařilo vybojovat jeden brejk a zvítězit dvakrát 6:4.

Ve třetím kole se Berdych utká s dalším Francouzem Richardem Gasquetem, s nímž má nepříznivou bilanci 2:3 na zápasy.

Svůj první duel po zisku zlaté olympijské medaile ve dvouhře jen s obtížemi dohrál Brit Andy Murray.

Po nešťastném došlápnutí musel za stavu 6:1, 3:2 zavolat kvůli problémům s kolenem lékaře.

Ve zbytku duelu pokulhával, ale přesto dokázal Itala Flavia Cipollu porazit 6:3.

Kvitová jde v Montrealu do 3. kola

Petra Kvitová v prvním utkání po olympijských hrách, kde vypadla ve čtvrtfinále, porazila v druhém kole turnaje v Montrealu 4:6, 7:6 a 6:0 Ksenii Pěrvakovou z Kazachstánu.

Pátá nasazená Kvitová nebyla po přechodu z londýnské trávy na tvrdý povrch daleko od vyřazení.

Po prohraném prvním setu ztratila v druhé sadě za stavu 5:5 servis a Pěrvaková podávala na vítězství v zápase.

Česká favoritka si však v následujícím gamu vzala servis zpět a ve zbytku duelu už dominovala.

Dvaasedmdesáté hráčce světa nedovolila Kvitová v tie-breaku ani jeden bod a jednadvacetileté soupeřce pak v třetím setu nadělila "kanára".

Ve třetím kole se česká tenisová jednička utká s lepší z duelu Marion Bartoliová - Pcheng Šuaj.

Dál jde v Montrealu i Šafářová

Také Lucie Šafářová zvládla svůj první duel po olympijských hrách.

Ve druhém kole turnaje porazila další Kazašku Sesil Karatančevovou dvakrát 6:4.

Brněnská rodačka do zápasu se 105. hráčkou světového žebříčku nevstoupila dobře, nepříznivé skóre 0:3 ale zvládla proměnit ve svůj prospěch.

Poté zvládla i druhou sadu, v níž hráčky dohromady jen třikrát vyhrály své podání.

V dalším zápase čeká Šafářovou Samantha Stosurová z Austrálie.

Toronto - 2. kolo:

Štěpánek - Del Potro (6-Arg.) 6:4, 7:6 (8:6), Berdych (4) - Benneteau (Fr.) 6:7 (10:12), 6:4, 6:4.

Montreal - 2. kolo:

Kvitová (5) - Pěrvaková (Kaz.) 4:6, 7:6 (7:0), 6:0, Šafářová (16) - Karatančevová (Kaz.) 6:4, 6:4.