Štěpánek si zahraje o finále. S přítelem Benešové

Aleš Vávra Aleš Vávra
25. 2. 2012 8:40
Čtvrtfinále v Memphisu: Štěpánek - Querrey 7:6, 6:0

Memphis - Dobrou formu prokazuje na turnaji v Memphisu Radek Štěpánek. Český tenista, který plni roli turnajové trojky, porazil ve čtvrtfinále domácího Sama Querreyho 7:6 a 6:0 a zahraje si o finále.

Třiatřicetiletý Štěpánek ovládl tie-break prvního setu a ve druhé sadě nedal soupeři sebemenší šanci. Za devatenáct minut mu nadělil potupného kanára.

V předchozích dvou duelech proti Querreymu na okruhu přitom Štěpánek neuhrál ani set.

V semifinále se český tenista utká dnes od šesti hodin s přítelem Ivety Benešové Jürgenem Melzerem, který vyřadil turnajovou jedničku Johna Isnera. Rakušan vyhrál nad Štěpánkem zatím jediný vzájemný duel před třemi lety ve Vídni po setech 6:2 a 6:2.

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká pózují po triumfu ve čtyřhře na French Open 2011 | Foto: rollandgarros.fr

Štěpánek, který se z turnajového vítězství radoval naposledy loni v létě ve Washingtonu, nicméně zůstává nejvýše nasazeným hráčem v pavouku turnaje.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Kanaďan Milos Raonic a německý tenista Benjamin Becker.

Ve finále ženské čtyřhry jsou v Memphisu Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, které si zahrají o druhý letošní titul.

Nejvýše nasazená dvojice v semifinále porazila nizozemsko-gruzínský pár Michaella Krajiceková, Anna Tatišviliová dvakrát 6:3. Posledními soupeřkami českých tenistek, které v lednu triumfovaly v Aucklandu, budou turnajové dvojky Ruska Věra Duševinová a Běloruska Olga Govorcovová.