Štěpánek: Ve čtyřhře hrát budu. Jiná možnost neexistuje

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 4. 2012 9:00
Radek Štěpánek si vyčítal tři nevyužité mečboly
Radek Štěpánek si vyčítal tři nevyužité mečboly | Foto: Eduard Erben

Praha - Mohl se Janku Tipsarevičovi pomstít za to, že s ním prohrál rozhodující zápas v předloňském semifinále Davisova poháru v Srbsku.

Radek Štěpánek to však v letošním čtvrtfinále v pražské O2 areně nedokázal, navíc jej soupeř nařknul, že na něj při podávání rukou ukázal prostředníček a vulgárně mu nadával.

Štěpánek měl přitom v pátém setu druhé páteční dvouhry tři mečboly, ani jeden však neproměnil a prohrál v poměru 7:5, 4:6, 4:6, 6:4 a 7:9.

Online reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE
Štěpánek nevyužil tři mečboly. Srbové vyrovnali na 1:1
Berdych: Chtěl jsem se divákům odměnit za tu atmosféru
Tipsarevič: Štěpánek se choval jako prase a urážel mě

"Je mi teď hodně špatně, rozhodlo mý neproměňování brejkbolů v prvních třech setech, pak to mohlo vypadat jinak. Ten zápas jsem ve čtvrtým setu vytáhl z hrobu a v pátým setu jsem byl trochu lepším hráčem, ale hraje se na poslední bod a ten jsem bohužel nedal," řekl Štěpánek na tiskové konferenci.

Za stavu 7:7 v pátém setu vás stály zápas svě dvojchyby. Čím si to vysvětlujete?
Byl jsem dobře připravenej, což dokazuje to, že jsem dokázal otočit zápas. V tom předposledním mečbolu mě chytla křeč do nohy a je smůla, že sem zrovna podával. Nechci se na to vymlouvat, prohrál jsem si to sám.

Jak jste z Vaší pozice viděl tři neproměněné mečboly?
Ten poslední jsem možná mohl zahrát jinak. Druhej jsem bohužel trochu uspěchal, protože jsem chtěl hrát moc k lajně, byl to krátkej return a myslel jsem, že Tipsarevič bude muset jít na síť, což se nestalo. U třetího asi mohlo být cokoliv jinak.

Nastoupíte v sobotu do čtyřhry?
Mám za sebou náročný utkání, necháme to do rána, ale myslím, že jiná možnost než hrát s Tomášem neexistuje. V Davis Cupu se nehraje na únavu, musíme to překonat, únava v této chvíli nemůže hrát roli.

Co se podle Vás stalo na konci zápasu?
Nevím, proč se na mě sápal, ruku jsme si normálně podali. Asi měl radost, že po pěti hodinách vyhrál. Ještě aby jí neměl.